Úvod > Fórum > Internet > Tvorba webu a webdesign > Rada pro zacatecnika

Rada pro zacatecnika

28.08.2011 16:00
příspěvků:2

Zdravim, vsude mozne na internetu je spoustu navodu, jak publikovat stranku. Mam ale trochu problem se v nich orientovat. Vytvoril jsem pro moji sestru, ktera zije v Anglii takove jednodussi anglicke stranky v html (moje prvni stranky) a jeste jsem to zatim nedelal a mam s tim problem. Dosud jsem zaregistroval domenu u http://order.1and1.co.uk.

Jestli jsem to spravne pochopil, tak ted uz mne staci jen hosting a budu moci publikovat? Dalsi otazka, pokud budu chtit na tech samych strankach hostovat, pisou tam: programming - PHP, Zend Framework, Perl, Python, Ruby, SSI. Pokud mam HTML stranky, da se to tam hodit i tak? Diky za odpovedi a prosim o schovivavost, jsem fakt v tomto neznaly a potrebuju radu..

28.08.2011 17:07
příspěvků:69

HTML je automaticky všude. To se nemusí předinstalovat. Prohlížeč to umí přečíst sám bez pomoci serveru.

Pokud máš doménu, tak stačí hosting (nejlépe tam, kde jsi koupil doménu, ale je to na tobě).

Na hostingu si můžeš vytvářet subdomény (domény 3. řádu)

tzn.:
doména 2. řádu = něco.cz
subdoména 3. řádu = subdoména.něco.cz

Takže si můžeš hostovat webů kolik chceš, pokud tě hosting nijak neomezuje.

Pro jednoduché projekty ti ale doporučím si zařídit free hosting. Je to jako normální hosting většinou s jednou databází a na web se ti přidá menší reklama.

například na ic.cz, nebo wz.cz

Poslední doubou mají ale problémy s odezvou...

28.08.2011 17:10
příspěvků:2

Moc dekuji za odpoved. Tak stranka bude ale pro podnikani a prave kvuli reklamam jsme nechteli free hosting (a taky kvuli domene 2. radu). Ona vypada celkem slusne, ikdyz to z meho pocitacoveho vyjadrovani nevyplyva :] Jediny problem byl s tim hostingem a s temi podporovanymi jazyky. Dekuji

<fieldset><legend>Dixx</legend>

Pokud máš doménu, tak stačí hosting (nejlépe tam, kde jsi koupil doménu, ale je to na tobě).

No, vlastne jsem se chtel jeste zeptat, proc pises "nejlepe" tam kde jsi koupil domenu? Co pro me bude znamenat, kdyz si hosting zaridim jinde?

29.08.2011 07:31
příspěvků:5 728

prakticky to nebude znamenat nic, ale trosku ti to zkomplikuje nastaveni DNS u domeny a musis poslat prachy dvakrat. Obecne se kupuje skoro vzdy domena a hosting u jedne spolecnosti. Je to otazka penez.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
08.09.2011 13:08
příspěvků:69

Zkrátka jednodušší platby atd Ale technicky tě to ovlivní jen u té DNS a že si doménu musíš nastavit u hostingu atd.

Ovšem nic složitého...

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace