Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Pruhy, vypadávání obrazu

Pruhy, vypadávání obrazu

19.12.2015 21:37
příspěvků:4

Zdravím,

mám menší problém nejspíš s grafickou kartou a potřeboval bych poradit. Nedávno se na monitoru začaly objevovat pruhy (viz obrázek) a občas se stávalo, že obraz vypadl úplně. Sám si s tím nevím rady, takže bych byl vděčný za jakoukoliv radu či diagnózu situace.

Pokud to pomůže, zde je pár informací o počítači:

AMD Phenom II, GTX 580 s chladičem AC Accelero Xtreme IV, Corsair (4gb) + Kingston (4gb) RAM.

19.12.2015 21:47
příspěvků:513

taka mensia vychytavka a to: skus pohybat s kablom pokial nenaskoci dobry obraz :-D, pri starych monitoroch kde boli tie stare vga koncovky to obcas blblo a stacilo pohybat, cize zalezi od toho aku mas koncovku, pripadne ak mas hdmi kabel tak asi ho mas poskodeny a treba ho asi vymenit, kamosovi nieco podobne robilo na ps3 ked mal trosku polamany hdmi kabel... inak ked nic nepomoze tak skus iny monitor ;-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
20.12.2015 09:01
ověřen
příspěvků:4 972

Až se to stane, udělej printscreen a dej ho sem do přílohy. Pokud i na něm budou chyby, je na vině GK, pokud bude dobrý, pak je problém za GK, tedy kabel, nebo monitor.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.12.2015 11:41
příspěvků:4

Přikládám tedy screen současné situace. Zdá se, že na něm je vše v pořádku, nicméně přijde mi zvláštní, že by závada byla na monitoru, když je grafická karta stará už 5 let a monitor neodsloužil ještě ani 2 roky. Vyzkoušel jsem i vyměnit kabely, ale vše bez úspěchu.

20.12.2015 11:45
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud je printscreen bezchybný /ukazuje co "vidí" grafická karta, pak je problém za grafikou.

Ověříš to pouze jinou grafikou nebo monitorem, případně kabelem.

Monitor se může podělat za měsíc, ale já to mám třeba CRT AOC, který funguje 12 let a z toho asi 8 let běžel nonstop. Sice už je obraz trochu rozmazaný, ale to je věkem :-D

Na monitor máš nejspíš záruku, reklamuj ho!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.12.2015 17:25
příspěvků:4

Vykreslování pruhů už je sice vyřešeno koupí nové grafické karty. Nicméně nyní vyvstal jiný problém - nemohu nainstalovat žádné ovladače pro grafickou kartu. Instalační aplikace nVidie vždy hlásí stejnou chybu (obrázek) a už jsem vyzkoušel nespočet "ověřených" postupů, ale stále nic nefunguje.

22.12.2015 17:48
ověřen
příspěvků:4 972

Z čeho instaluješ?
Framevork jako 1.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.12.2015 19:16
příspěvků:513

Čauko.

Tak toto by som fakt nečakal, že to vyrieši kúpa novej grafickej karty. Skús odinštalovať všetko okolo grafickej, potom skús vymazať všetko cez ccleaner. Reštartuj pc a skús znova nainštalovať ovládač grafickej karty. Snáď to potom pôjde :-)

ps: držím palce ;-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
22.12.2015 19:33
ověřen
příspěvků:4 972

Však to také karta nevyřešila a nevyřeší. :-(

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.12.2015 22:36
příspěvků:4

Karta ale vyřešila problém s nefunkčním vykreslováním obrazu, pouze se nově objevil problém, který ale, jak jsem zjistil, trápí i další majitele GPU od nVidie. A zmíněné postupy už jsem zkoušel, vždy bez úspěchu. Při pokusu o instalaci Frameworku se objevila chyba, jelikož už je Framework nainstalovaný.

Nicméně děkuji všem za rady.

23.12.2015 09:22
ověřen
příspěvků:4 972

Zkus to jinak. Rozbal ovladače do nějaké složky. Jdi do Správce zařízení, klikni pravou myší na tu kartu a vyber instalovat z toho umístění.

Někdy se to takto podaří.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace