Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Prosba o radu s výběrem pevného disku pro zálohování objemných dat

Prosba o radu s výběrem pevného disku pro zálohování objemných dat

20.12.2020 15:56
příspěvků:14

Zdravím všechny :-)

Chtěl bych vás poprosit o radu. Potřebuji si pořídit disk, na který budu archivovat objemná data. Připojím jej přes dockovací stanici (AXAGON ADSA-SMB USB 3.0 HDD dock) na PC, nahraji, co je třeba, a pak jej zase odpojím.

Otázka první: Úplně nejhlavnějším kritériem je tedy cena za GB dat. Našel jsem si disk Toshiba P300 4TB, HDWD240UZSVA, u kterého to při ceně 2052 Kč vychází na 0,513 Kč za GB. Prosím - je to výhodné? Nebo lze pořídit i disky s ještě výhodnějším poměrem? Za disk ale nechci dát více než okolo 2 tisíc Kč.

Otázka druhá: Nejsou tyto disky nějak "problémové"? Vemte ale v potaz, že bude využívaný málo - tak jednou za měsíc nahraju třeba 50 GB zálohu/archiv, pak jej zase odpojím, takže nižší rychlost přenosu nebo vyšší hlučnost mi moc nevadí. Jen ať to prostě není nějaký "šunt."

Děkuji za všechny názory a přeji klidné dny.

20.12.2020 16:26
příspěvků:5 728

Při tomto používání bych strach neměl a na zálohy ideální (5400 otáček a 128MB cache není vhodná ani na nic jiného, než na data, která nepotřebuji mít rychle dostupná). Důležité data mít pak samo na více místech.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
20.12.2020 17:01
příspěvků:14

Děkuji za radu. To, co budu zálohovat, mám minimálně na dvou nebo více místech lokálně i v cloudu. Spíš jsem to myslel tak, jestli to není něco vyloženě jako "echt šunt" :-D Že by po zapojení hned umřel.

21.12.2020 21:51
příspěvků:5 728

V mironetu na to dávají 36 měsíců záruku. Samozřejmě je vhodné se k tomu dobře chovat, takže zařízení před odpojením vyjmout, aby se dotočili plotny.

Tím vaším užíváním bych se možná i divil, kdyby ten disk odešel dřív než odejde morálně :-)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace