Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Problém se zvukovou kartou

Problém se zvukovou kartou

24.03.2011 15:08
příspěvků:1

Dobré odpoledne,

mám problém s integrovanou zvukovou kartou. Je to pár dní co mi začala blbnout, přesněji "chrčet", praskat. Ne hardware, ale při přehrávání zvuku a to tak, že čím větší zátěž CPU, tím horší to bylo, např.: přehrávání videí z youtube byla celkem katastrofa, ale písnička z disku celkem šla). Také jsem zaznamenal snížení výkonu PC(když jsem otevřel Správce úloh, tak CPU pracovalo, i když jsem nic zatěžujícího nedělal), a to ikdyž zrovna žádný zvuk nehrál. Předpokládal jsem, že chyba bude v kartě, tak jsem koupil novou(Genius SM-Live Value 5.1) a nainstaloval. Problém ale přetrval, výkon se sice vrátil téměř k normálu a nová karta "chrčí"/praská míň, ale radši bych, kdyby nechrčela vůbec . Někde jsem četl, že problém by mohl být v tom, že jsou aktivní obě a tak je třeba jednu vypnout v BIOSu. V této oblasti nejsem ale moc zkušený, jediné co jsem tam našel v OnBoard Devices, související se zvukem, bylo HD Audio Controller, což jsem vypnul, nicméně to nepomohl. Základní desku mám Asus P5B-VM DO.

Děkuju předem za jakoukoli pomoc.

----------------------------------------------------------------

Problém vyřešen.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace