Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Problém s teplotou pcu

Problém s teplotou pcu

12.03.2010 15:50
příspěvků:4

Zdravím všechny a prosím o pomoc nebo aspoń radu.Mám ntb.Acer aspire 7720.Nastal mě u něho problém že se samovolně vypíná.Nainstaloval jsem měřič teploty a zjistil že když ho zatížím tak při teplotě jader 80 stupňu pc vypne.Vyčistil jsem ventilátor ale stejně to nepomohlo.Podle mě ventilátor nereaguje na aktuální teplotu.Otáčky jsou stále stejně nízké jak při malé teplotě tak při vysoké.Když pc po samovolném vypnutí opět nastartuji tak se otáčky ventilátoru zvýší tzn.že ventilátor je asi funkční.Proto prosím o radu než pc dám do sevisu.Zajímá mě jestli to není jen nějaký problém v nastavení.Pc nemám dlouho a moc tomu nehovím tak to chci trochu zjistit než ho dám do servisu. Dík za pomoc Honza.

12.03.2010 18:05
příspěvků:208

Neviem kedy sa ma zapinat u zvíšenej teploti ventilator do plneho vykonu ale u mojho typu acer aspire 5530 sa zapne ventilator do plneho vykonu ked dosiahne cpu 57C, ked sa po vypnutí notbuku a hned po zapnuti rozbehne ventilator na maximum tak to je chyba, neviem ako dlho ho maš ale skus ten notbuk zobrat ku kompresoru a prefukat ho sez komín a fan trebarz v pneuservise, notbuk ked sa používa denne tak je nutne ho raz za mesiac prefukat, ked maš zapnutí notbuk a daš prsti ku kominu a zacítiš horuci vzduch tak je to priznak prehrievania, keby sa prehrieval a nefungoval by v regulaciach otačok fan po vyfukaní kompresorom tak ked je v záruke tak na servistné stredisko ho treba odoslat

13.03.2010 11:13
příspěvků:4

Tak jsem došel k dalšímu zjištění.Zanešené chlazení to asi nebude,neboť jsem zjistil že ten ventilátor nefunguje vůbec.Sepne jen,když pc vypnu a pak hned zapnu.Ventilátor se roztočí a po chvíli vypne a už se nerozjede.Dnes se mi jednou přihodilo že fungoval a to bylo vše pak ok i při plné zátěži pc.teplota jader se pohybovala okolo 38 stupňů.Tak že v pondělí navštívím odborný servis.

13.03.2010 19:06
příspěvků:4

Tak ještě k tomu ventilátoru.Nefunguje pokud notebook jede přes zdroj.Jakmile zdroj odpojím větrák se rozjede a začne chladit.Pak zdroj připojím a větrák funguje dál do doby než notebook zavřu a přejde do režimu spánku.Po otevření a spuštění pc ventilátor opět nefunguje.

20.03.2010 10:41
příspěvků:25

<fieldset><legend>Honza 22176</legend>Tak ještě k tomu ventilátoru.Nefunguje pokud notebook jede přes zdroj.Jakmile zdroj odpojím větrák se rozjede a začne chladit.Pak zdroj připojím a větrák funguje dál do doby než notebook zavřu a přejde do režimu spánku.Po otevření a spuštění pc ventilátor opět nefunguje.

hodil bych ho do servisu/opravi PC..

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace