Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Problém s LAN připojením

Problém s LAN připojením

03.09.2012 12:48
příspěvků:20

Zdravíčko lidičky

Potřeboval bych poradit. Koupil jsem si asi někdy v květnu a nedávno jsem se dostal ke hraní her po LANu a setkal jsem se s problémem, že mi nejde hostit žádný LAN server. Respektive hostit ho můžu, ale nikdo mě nevidí a nikdo se ke mně nepřipojí. Ani u konkrétní IP například u hamachi mě v té hře v server listu nenajdou a bohužel se to nestává jen u jedné hry. Je možné, že je nějak špatně nastavená síťovka? Nebo něco naprosto triviální ve firewallu? Nic jsem nějak nenašel .. Díky za rady.

03.09.2012 12:56
příspěvků:1 279

Povolil jste tyto hry ve firewallu windows? A tou LAN myslíte, místní líť LAN (přijdou k Vám kamarádi, připojí si notebooky do sítě a vy hrajete) a nebo chcete aby se k Vám připojovali lidi přes internet?

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
03.09.2012 13:01
příspěvků:20

Právě že ve firewallu je všechno povolené. A tím LAN připojením myslím obě dvě možnosti. Protože se ke mně přátelé nepřipojí ani u mě doma ani například přes to hamachi. Ale já se k ním připojím. A chyba musí být v mým PC, protože jsem to zkoušel asi už se čtyřmi jinými PC.

03.09.2012 13:02
příspěvků:5 728

opravdu mas povoleny firewall? kdyz da nekdo ping na tvou IP, dostane odpoved?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
03.09.2012 13:05
příspěvků:1 279

A na jiných PC jste to vytvářel také u Vás, nebo to bylo jinde (rozumějte za jiným směrovačem - tj. router)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
03.09.2012 13:13
příspěvků:20

NONSTOP -> Většinou to bylo přes stejný router buď-to u mě doma nebo u toho kamaráda - ale pořád stejná reakce.

RadekSima -> Firewall mam opravdu povolený, a ping jsem na svou IP nezkoušel. Pouze u Hamachi a odezva žádná. Ale když se připojuji já k někomu tak to jde naprosto bez problémů. I přes to hamachi. Proto se nedokážu vybavit, v čem by mohl být problém. SKoro bych řekl, že by to mohlo být někde v nějakým nastavením, ale nevím kde :/.

03.09.2012 13:21
příspěvků:1 279

Zkuste si nastavit pevnou IP (pokud nyní máte pevnou IP, nastavte si aby Vám ji přidělil server DHCP) -> nejdříve je potřeba rozchodit to po normální LAN síti a až pak po hamachi.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
03.09.2012 13:36
příspěvků:20

Jen bych prosim Vás potřeboval nějakou menší navigaci, protože jsem se v síťovích prvcích nikdo moc nešťoural. Nějak moc nevím, kde mám hledat . A pro info - mám win 7

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace