Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Problém S HDD a OS
|<<1>>|

Problém S HDD a OS

21.07.2016 12:53
příspěvků:9

Zdravím, mám v notebooku sloty pro 2 HDD. Na starém byl už OS (Win7 H), přes který jsem instaloval další OS (Win7 U) na druhý nový disk. Instalace proběhla v pořádku. Nyní, když odeberu starý disk s OS Win7 H, tak mi při startu PC vyskočí hláška: OS not found. Co s tím? OS (Win7 U) tam je na druhém disku. Zkoušel jsem bootování v BIOS, vymazání starého systému v Konfigurátoru systému a nic se nezměnilo. Prosím poraďte jak tento problém vyřešit.

21.07.2016 13:00
ověřen
příspěvků:4 972

Zaváděcí sektor je na odebraném disku. Odpoj ho a zkus to opravit instalačním CD, jinak čistá instalace.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.07.2016 13:03
ověřen
příspěvků:2 090

Chybí Ti spouštěcí oddíl, který zůstal na starém HDD. Primární chybou bylo, žes při instalaci nového OS nechal připojený starý HDD.

Nejjednodušší náprava je odpojit starý HDD a provést znovu čistou instalaci na nový HDD. Pak Tebou uvedené potíže odpadnou.

Možná, že by i stačilo vložit při odpojeném starém HDD instalační médium a provést opravu systému.

Pro jistotu sem ještě vlož screen ze Správy disků.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.07.2016 13:18
příspěvků:9

Jasné, myslel jsem si, že něco zůstalo na druhém HDD. Jenže problém je v tom, že když vložím instalační DVD s OS abych provedl čistou instalaci, tak hláška vyskočí také.

21.07.2016 13:24
ověřen
příspěvků:4 972

Ano, na druhém HDD zůstal zaváděcí sektor. Nech tam jenom ten HDD se systémem, nabootuj systém a vyber opravu. NABOOTUJ

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.07.2016 13:30
příspěvků:9

Omlouvám se, ale teď zcela nechápu. Mám tam nechat druhý nový disk s novým systémem nebo první starý disk? Pokud tam nechám jen nový tak vyskočí hláška (viz foto) bez možnosti výběru opravy...

21.07.2016 13:42
ověřen
příspěvků:4 972

Disk na který instaluješ systém. Ten druhý odpoj. Nabootuj CD s W7 a vyber opravu. Tím se opraví zaváděcí sektor. Pokud to nepůjde, musíš instalovat znovu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.07.2016 15:14
příspěvků:9

Pokusím se udělat čistou instalaci s novou verzí dvd OS. Ta stará se nebootovala...

21.07.2016 15:57
ověřen
příspěvků:4 972

Normálně nabootuješ a vybereš opravu /R/ a tím by se to mělo opravit.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.07.2016 16:29
příspěvků:9

Normálně to nabootovat nejde - nastavím bootování v BIOSu, vložím dvd s Win a vyskočí stejná hláška viz foto. Zkusím udělat nové bootovací DVD...

21.07.2016 17:40
ověřen
příspěvků:4 972

Bootovaci DVD se nedělá,ale kupuje.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.07.2016 19:08
příspěvků:9

Nyní mě potkal asi horší problém. Po vložení HDD s nainstalovaným win do jiného notebooku na mě vyskočila tahle hláška (viz foto). Když vložím bootovací dvd, z kterého jsem nainstaloval win do prvního notebooku, tak se hláška pořád objevuje. Nenačítá se ani BIOS. Co s tím?

22.07.2016 05:04
ověřen
příspěvků:4 972

Předně bych to tipl na nějaký stažený Win a ne originál. Dále pak, nainstalovaný win na HDD nepůjde na jiném PC. Ne že by to bylo nemožné, ale zpravidla to nejde. Je třeba instalovat v tom PC, kde to má běžet.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 07:10
příspěvků:9

A když PC na vložení bootovacího disku nereaguje? Nenačítá se ani BIOS. Je způsob, jak to opravit?

22.07.2016 07:34
ověřen
příspěvků:4 972

Bios je tam stále, bez disku, nebo s diskem. Pokud nejde Bios, zkus ClearCMOS.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 10:26
příspěvků:9

Problémy vyřešeny. Mockrát děkuji za pomoc. Je možno jí nějak ocenit přes tento veb?

22.07.2016 10:29
ověřen
příspěvků:4 972

Oceníš to tak, že nadále zůstaneš příznivcem a častým návštěvníke, webu!

Bezva žes to vyřešil :-)

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.07.2016 10:51
příspěvků:9

Dobrá, ještě jednou děkuji za ochotu pomoci.

22.07.2016 16:58
příspěvků:1

Mám jiný problém chci nainstalovat W10 na W7 ale nejprve potřebuji klonovat HD na jiný koupil jsem soft.

MiniTool Partition Wizard Professional Edition

Mám tento problém když dám disk 500GB a více nechce klonovat ani jednotlivé partit. na menší disk to jde bez problémů už jsem v koncích co s tím. děkuji za radu

22.07.2016 17:08
ověřen
příspěvků:4 972

Nerozumím. Udělej bitovou kopii W7 a pak tam dej W10.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace