Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > problém s GPU při startu pc

problém s GPU při startu pc

23.09.2013 07:14
ověřen
příspěvků:7

Zdravím, menil jsem v pc zdroj, procesor a gpu. Nez jsem vcera vymenil zdroj a gpu slpalo vse ok. Ted to vypada tak, ze kdyz pustim pc, pres cely obraz jsou ruzne anomalie, teckovane cary apod a objevi se napis:

Not optimum mode
Recomended mode
1280x1024 60hz

A ten neustale blika. Objevi se logo win xp a pak jen cerna obrazovka.musim 2x restartovat a pak nabehne normalne nebo to nechám a za chvilku se restartuje pc sám a něhne bez vad.

Vcera jsem gpu testoval pres 3dmark 06 a vse bylo ok, po testu mela gpu teplotu 67stupnu. Test probehl uspesne bez obrazovych anomalii. Dnes jsem jeste pustil test pres msi combustor nejaky zatezovy test nejspise ktery by snad trval 3dny, protoze po 3h a 36min jsem byl na nejakych 336000 snimcich ze 4500000. Tak jsem test vypnul. Opet bez obrazovych anomalii, teplota gpu se zastavila na 80stupnich. Jedinna chybka co jsem zpozoroval bylo to, ze kdyz jsem nechal okno z prehledem teplot a nastavenim pod oknem z testem, obcas problikavali radky z te tabulky, kdyz jsem to okno posunul mimo test, vse bylo v poradku.

Zajima me, cim muze byt ta chyba pri startu, jestli treba gpu spatne startuje? grafika je msi n260GTX, zdroj fortron 500W s jedním napájením 6pin a druhé napájení řešeno redukcí.

Nevím si s tím rady. myslíte, že pomůže třeba update biosu desky, že tu grafárnu nějak nemůže načíst? ještě mi pak vyběhla obnova systému, tak jsem ji dal zprávu co mi to hodilo posílám v obrázku

23.09.2013 07:15
ověřen
příspěvků:7

další foto

23.09.2013 07:16
ověřen
příspěvků:7

a foto obrazovky při startu pc

23.09.2013 07:17
ověřen
příspěvků:7

nebo to vypadá takhle

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace