Úvod > Fórum > Software > Linux všeobecně > Při instalaci linuxu nejde vybrat čeština

Při instalaci linuxu nejde vybrat čeština

18.02.2011 11:23
příspěvků:2

Mám iso cd z linux pure.Měla by tam být i instalace,ale nemůžu to najít.při botování dam češtinu,ale otevře se stejně v angličtině.Tak jak to mám nainstalovat.Díky.

//Upraven nadpis

//Wojta

18.02.2011 12:40
příspěvků:1 920

Ahoj, vítej na PCfóru.

Píšeš, že tam nemůžeš najít instalaci, nebo nevíš jak se instaluje LINUX. Pak píšeš, že při bootu DVD dáváš češtinu, a pak se ,,NĚCO" děje, ale v angličtině. Popiš prosím problém lépe, aby jsme ti mohli pomoct.

18.02.2011 13:19
moderátorověřen
příspěvků:282

Muj pocit je ten ze "pure linux", pokud vubec takova distribuce existuje, je natolik maly ze nema kapacity na to aby mel vse pocesteno.

18.02.2011 13:35
příspěvků:1 920

Linux Pure jako taková samotná distribuce neexistuje.

18.02.2011 15:38
příspěvků:30

Linux Pure není bohužel plně počeštěn..Trváš na této verzi? Vyzkoušej jiný linux,Fedoru,Ubuntu,Mandriva Linux,OpenSuSE,Gentoo,PCLinuxOS,Slackware,Debian GNU/Linux a Linux Mint.....

Frejda
18.02.2011 20:24
příspěvků:2

Ten linux pure je od Debian.Stáhnul jsem to ze stránek,Linux Lex.cz .A problém mám takový že nemůžu najít instalaci.Když to cd spustim,tak dá navýběr jáký použít jazyk.Dám češtinu,ale spustí se v angličtině.No a já nemůžu najít,kde je ta instalace.

19.02.2011 17:40
příspěvků:30

<fieldset><legend>milantabo</legend>Ten linux pure je od Debian.Stáhnul jsem to ze stránek,Linux Lex.cz .A problém mám takový že nemůžu najít instalaci.Když to cd spustim,tak dá navýběr jáký použít jazyk.Dám češtinu,ale spustí se v angličtině.No a já nemůžu najít,kde je ta instalace.

Určitě je to live verze tak nech ho naběhnout a pak na ploše budeš mít iconu na instalování..

Frejda
20.02.2011 12:04
příspěvků:30

<fieldset><legend>Frejda62</legend><fieldset><legend>milantabo</legend>Ten linux pure je od Debian.Stáhnul jsem to ze stránek,Linux Lex.cz .A problém mám takový že nemůžu najít instalaci.Když to cd spustim,tak dá navýběr jáký použít jazyk.Dám češtinu,ale spustí se v angličtině.No a já nemůžu najít,kde je ta instalace.

Určitě je to live verze tak nech ho naběhnout a pak na ploše budeš mít iconu na instalování..

http://linuxlex.cz/os/cz/linuxlex-os-10.5-cz.iso

To by měla být česká verze..

Frejda
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace