Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Převodník pro digitalizaci videa pod Windows 10?

Převodník pro digitalizaci videa pod Windows 10?

26.01.2021 17:47
příspěvků:2

Dostal jsem k Vánocům EasyCAP USB2.0 Video Adapter pro digitalizaci videa z VHS kazet (viz příloha). Je určen nejvýše pro Windows 7, ale já mám v počítači Windows 10. Při pokusu nainstalovat ovladač z přiloženého CD počítač hlásí:"Please update your WIN-2K version to Service Packet 4". Z internetu bych asi byl schopen stáhnout a instalovat Service Packet 4, ale nerozumím tomu a nechci si poškodit operační systém. Další věc je, že podle návodu (jen v angličtině) bych si měl před instalací ovladače vypnout antivirový program. Mám v počítači jen MS Windows Defender a ten jsem před instalací ovladače nevypnul - nevím, jestli si na to mám troufnout.

T.S.Bohemia, kde mi syn tento adaptér koupil, ani firma Krup s.r.o., která jej také nabízí, mi ani na přímý dotaz neodpověděli, kdo adaptér vyrábí. Obě firmy uvádějí, že ovladač pro Windows 10 se k adaptéru nedá zajistit a že neví o jiném adaptéru, který by pracoval pod Windows 10. T.S.Bohemia nabízí, že mohu zboží vrátit.

Nevíte někdo, jestli by se EasyCAP USB2.0 Video Adapter nedal přece jen nějak zprovoznit pod Windows 10? A pokud ne - jaký jiný převodník pro digitalizaci analogového videa pracuje pod Windows 10?

Děkuji moc za odpověď.
Dick

26.01.2021 20:42
příspěvků:5 728

SP4 byl jen pro windows 2000 a ty máš windows 10, tudíž nainstalovat se ho můžeš pokusit, ale nepůjde ti to :-)

Dohledal jsem, že by ti mohl fungovat tento ovladač

http://visser.io/wp-content/uploads/2015/06/EasycapDC60_STK1160Grabber_3264bit.zip

Mě při pokusu o instalaci hlásil, že nemám připojen ten grabber (což nemám, neboť ho nemám :-D)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace