Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Přesunutí disku

Přesunutí disku

24.06.2012 11:59
příspěvků:2

Zdravím,

chci se zeptat. Když nainstaluju windows XP na disk na jednom počítači a poté ten disk vezmu a zapojím ho k jiné motherboard, rozjede se windows? Slyšel jsem něco o tom, že rozhoduje HW konfigurace počítače.

Díky za odpověď

24.06.2012 12:33
příspěvků:369

rozjede se, pokud ten počítač na který to přesouváš splňuje tohle:

Procesor Pentium s frekvencí 233 MHz nebo rychlejší (doporučuje se 300 MHz),

alespoň 64 MB paměti RAM (doporučuje se 128 MB),

alespoň 1,5 GB volného místa na pevném disku,

jednotka CD-ROM nebo DVD-ROM,

klávesnice a myš Microsoft nebo jiné kompatibilní polohovací zařízení,

grafický adaptér a monitor s rozlišením Super VGA (800 x 600) nebo vyšším,

zvuková karta,
reproduktory nebo sluchátka.

to ale určitě splňuje, pochybuju, že ještě někdo doma má takový počítač, který používá

MB: Gigabyte GA-880GM-D2H CPU: AMD Phenom II X4 840, 3,2 GHz GPU: Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (OC) HDD: Samsung SpinPoint F4 3.5" 320GB HD322GJ RAM: 2x Kingston HyperX Genesis 2GB 1600MHz (celkem 4GB) zdroj: Corsair Builder Series CX600 V2 (600w) OS: Win 7 Ultimate 64-bit Kdo rád hraje CoD4 napište SZ, rád dám turnaj a něco málo se přiučím.
24.06.2012 14:26
příspěvků:2

Já jsem to právě zkoušel udělat kamarádovi a nerozjelo se to. Vyřešilo se to tak, že jsem si vzal celý jeho počítač (disk už se nepřesouval) a nainstaloval jsem to znovu.

24.06.2012 15:15
příspěvků:5 728

happymental obcas nevi o cem mluvi

sance na rozjeti je, jen musite mit stejny radic disku (pokud toto nesplnuje, tak na 90% nepojede) a optimalne stejnou desku. grafika a dalsi karty nevadi.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
25.06.2012 01:29
příspěvků:1 279

Je to věcí náhody (pokud ale máte na jednom PC nastavený IDE mód a na druhém ACHI, tak to nepojede, leda, že by jste náhodou měli shodný ovladač) a pak je to jen "vůle boží" jde o to, jestli to díky velkým změnám HW hodí BSOD (grafická karta je to nejmenší, to přežije systém naopak vždy! Jde hlavně o základní desku, potažřmo její chipset. Nicméně to nedoporučuji dělat.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace