Úvod > Fórum > Ostatní > PCForum.cz > Přeplněný disk C

Přeplněný disk C

15.12.2016 16:44
příspěvků:2

Dobrý den

Včera se mi bezdůvodně přeplnil disk C, neměla jsem zaplněnou pomalu ani čtvrtku. Veškerý materiál si ukládám na jiný disk. a pak z ničeho nic je úpně přeplněný a furt se jeho pamět zmenšuje a můj počítač zpomaluje . Včera večer jsem tam měla 5GB volných a dneska po zapnutí tam je už 1,90GB,nejspíš to bude nějaký vir, nevim jak se ho zbavit

CCleaner mam už dlouho a jednou za čas ho vždycky zapnu, ale v tutom případě mi to nepomohlo.

Na počítači mám naistalováno asi 5 programů od Adobbe a Cinemu4d.

ty programy pak nemůžu používat když se mi to pak takhle seká. Nevíte někdo co s tim ?

Děkuji za odpověď

15.12.2016 17:28
ověřen
příspěvků:4 972

Chybí tu info jak ten disk je velký a jaký máš sytém, 5GB volných je málo. Vyčisti disk.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
16.12.2016 15:43
příspěvků:2

Velikost disku je 372 GB na tomto disku mám uložené pouze programy a bohužel se v tom moc nevyznam takže nevim co mam mazat. Mám Asus s procesorem Core i3 a mam windows 7

A ted tam mam už 1.5 GB volných a to byl přes den vypnutý

16.12.2016 16:35
ověřen
příspěvků:2 090

Aby HDD mohl vůbec normálně pracovat, je nutné na něm mít 5-10% volného místa. Tvůj HDD je doslova zaděný.

Především tedy z něj musíš odstranit, popřípadě přesunout jinam nejméně cca 20GB "něčeho", co tam můžeš postrádat. Pak si stáhni aplikaci WinDirStat nebo SpaceMonger, spusť ji a ona Ti ukáže, co všechno máš na tom HDD.

Určitě hodně, ne-li nejvíce, zabírají Body obnovení. Podle nastavení Tvého PC se Ti může ukládat velké množství hlavně dat při každém vypnutí PC. Rovněž se data ukládají do souboru hiberfil.sys, a to při přechodu do režimu spánku, popř. hibernace.

Nejjednodušší tedy je v nastavení PC omezit povolené velikosti těchto souborů (hiberfil.sys a pagefile.sys) a současné podstatně zredukovat.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
16.12.2016 16:37
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace