Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Poškozený display

Poškozený display

28.09.2015 12:57
příspěvků:11

Zdravím všechny na fóru,

potřeboval bych od vás poradit o jakou vadu u mého ntb se jedná.

Obraz je nestálý, zdvojený, bliká, objevují se podélné pruhy. Jde o poruchu invertoru nebo vadné cfl trubice,či grafický adaptér?

Na displayi je evidentně promáčklá oblast vlevo nahoře, předpokládám, že to nemá vliv.

Myslíte, že výměnou displayie se problém odstraní, či je tu možnost závady na dalších komponentech?

Děkuju všem za případné rady.
Greenman

28.09.2015 13:05
příspěvků:11

Detail displayie. Pruhy se objevují náhodně po celé ploše.

28.09.2015 13:09
ověřen
příspěvků:2 090

Na 99% vada displeje (jeho elektroniky) i vzhledem k popsanému poškození.

"Jde o poruchu invertoru nebo vadné cfl trubice,či grafického adaptéru?" - na 99% jsou uvedené komponenty zdravé, to jedno procento nechávám na blikání, které by mohlo ukazovat na končící trubice.

"Myslíte, že výměnou displayie se problém odstraní, či je tu možnost závady na dalších komponentech?" - co si myslím už jsem vlastně uvedl , vzhledem k totální absenci informací o stroji (ntb?) jako takovém a o vzniku poškození displeje neumím říct více.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.09.2015 15:34
ověřen
příspěvků:4 972

Bez ověření funkce grafiky, kabelu a displeje ti nikdo rozumný nic nepoví.

Ostatně co je to za nb to je tajné?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.09.2015 21:39
příspěvků:11

Acer TravelMate 5335.
Závada je to vleklá.

Začalo to tak: po zapnutí ntb se nezapnul display,tzn vůbec žádné světlo ani černé. Pomohlo otvírání/zavírání ntb a přítlak nad klávesnicí. Tehdy jsem usuzoval na špatný kabel.

Problém se však v horizontu 14 dní zhoršil,obrazovka se nakonec nezapla ani při takovéto manipulaci.

Experimentálně jsem vyměnil 2ks 1GB RAM za 1ks 2GB RAM a na těchto fotkách je, pánové, výsledek: display se zapne vždy a bliká.

Děkuju za Vaše reakce.

28.09.2015 21:41
příspěvků:11
bluespirit | 28.09.2015 15:34

Bez ověření funkce grafiky, kabelu a displeje ti nikdo rozumný nic nepoví.

Ostatně co je to za nb to je tajné?

Funkci grafiky bych snad mohl ověřit softwarem.

Kabel, jedině vyměnit za nový, stejně tak display.

Jiný postup mě nenapadá, věděl bys, jak na to lépe?

29.09.2015 08:43
ověřen
příspěvků:4 972

Zapni to a udělej PrintScreen. Dej ho sem do přílohy.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.09.2015 12:25
ověřen
příspěvků:2 090

V každém případě pokud to reagovalo na otvírání/zavírání displeje, tak je třeba v první řadě vyměnit kabel od grafiky k displeji. Bez toho nemá cenu se o cokoli dál snažit.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
29.09.2015 12:29
ověřen
příspěvků:4 972

Pravda, to jsem přehlédl. Špatně upevněný nebo vadný kabel by to být mohl.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.10.2015 09:34
příspěvků:11

Tak pánové, objevil jsem další indicii. Oba brackety jsou zlomené. Tyto kovové lišty byly evidentně namáhány více, než je běžné. Obě jsou zlomené přímo v místě nejspodnějšího šroubku, tj. boční strana displeje dole.

Tuším, že takto poškozené rámování displeje umožnilo přenášet pohyb otvírání/zavírání víka přímo na samotný displej. To by i vysvětlovalo reagování displeje na pohyb víkem.

Při demontáži ntb jsem zaznamenal, že panty nebyly přišroubovány.

Printscreen pošlu.
Děkuju za Vaše rady/nápady:-)

05.10.2015 09:42
ověřen
příspěvků:4 972

Citace:Špatně upevněný nebo vadný kabel by to být mohl.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
16.11.2015 00:36
příspěvků:11

Problém vyřešen výměnou displeje za nový.

Děkuju za Vaše nápady k této závadě.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace