Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Pokles výkonu GTX275 Lightning ( oc edition)

Pokles výkonu GTX275 Lightning ( oc edition)

11.12.2014 08:26
příspěvků:3

Dobrý den,

mam dotaz ohledně výkonu této karty během hraní. Například při hře Crysis 2 mi, podle grafu, zatížení GPU klesá +-20%. Přitom je znát, že při složitějších scenériích je FPS nízké. Jde mi o to, jestli nejde nějakým způsobem nastavit výkon stále na 100%, nebo je to normální, kvůli úspoře. Nebo je úplně jiné řešení. Další problém je i teplota. Při testech na internetu, kdy karta byla přetaktována gpu z 700MHz na 780MHz a paměť z 1150 na 1300 MHZ, zůstala teplota na 67 C. Mě se teplota zvýší daleko více až na 82 C a karta je nestabilní ve FurMarku. Možná dělam někde chybu, ale nevím, nechám si rád poradit. Děkuji.

qqq001
11.12.2014 09:37
moderátorověřen
příspěvků:537

Řekl bych, že zatížení na 100% není optimální, docházelo by k lagům. Rezervy jsou nutné. U her je potřeba plynulost, například u konverze videa se může CPU a GPU zatížít na 100 procent, tam to vůbec nevadí.

U taktování není nikdy nic jisté. GPU (stejně jako CPU) je ve výrobě nataktováno na optimální parametry. To jaká jsou maxima pro každy čip je různé.

správce PCforum.cz, provozovatel http://rychlost.cz , http://www.netstranky.cz - vše co píšu je bez záruk :) to jak si s tím naložíte je zcela na vás
13.12.2014 11:09
příspěvků:3

Děkuji za reakci. Ono v tom ( myslím tím výkon, respektive zatížení ) bude více faktorů. Přišel jsem také nato, že pokud je karta taktována přes určitý stabilní limit, tak se automaticky přepne na nejnižší možný výkon ( u jádra je to asi 350 MHz ). Po té je nutný restart na nastavení původního výkonu, tedy 700MHz u GPU.

S teplotou jsem vysledoval, že byla měřena v 3DMarku 06. Ten GPU nezatíží stabilně na plný výkon jako FurMark, tudíž naměřená teplota nebyla tak vysoká jako v mém případě.

qqq001
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace