Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Pokazený HDD

Pokazený HDD

29.04.2020 10:02
příspěvků:1

Zdravím, trocha sa rozpíšem pretože je to trochu zložitejšie ako sa zdá. Začnem úplne od začiatku. Minulý rok v januári som si kúpil repasovaný počítač za 350€ pretože som nemal na nový. Boli tam použité komponenty okrem grafiky a zdroja, tie boli nové. V tom pc boli 8gb ramky, 500gb hdd, intel core i5 3570, zdroj presne zdroj silentium 450W a grafika Sapphire Pulse Radeon RX570 mini 4gb čo si myslím že vtedy za tú cenu sa vyplatilo. Keď mi pc došiel skúsil som na ňom hru (fortnite) ale po 10 minútach hrania začal pc vydávať taký divný syčavý zvuk a následne mi vyhodilo blue screen a pc sa reštartoval. Išlo to takto aj na ostatných hrách okrem FIFY ktorú som hral najčastejšie, tak som tento problém nejak neriešil. No teraz po roku som si chcel zahrať aj niečo iné tak som skúsil ale samozrejme že problém pretrvával tak som skúsil počúvať odkiaľ ide ten zvuk. Zvuk šiel od môjho HDD tak som hľadal spôsoby či sa to nedá nejak opraviť. Nič som nenašiel akurát som zistil že na ňom sú neopraviteľné sektory tak som minule kúpil nový 1TB HDD a súbory z toho starého som migroval na ten nový. Avšak na tomto disku tento problém pretrváva, akurát že ten disk "nesyčí" a nezobrazuje mi blue screen ale iba reštartuje počítač. No a keď som sa teraz pozrel v akom stave je disk, tak mi zobrazuje že tam sú nejaké podozrivé sektory. Keby mi s týmto vedel niekto pomôcť bol by som veľmi rád. Inak zabudol som dodať že keď som ten pc kúpil tak som zistil že tam je trojan tak som ho musel preinštalovať. Neviem či to má s tým ssúvis ale radšej som to tu napísal. Ďakujem moc za každú radu, už som z toho zúfalý.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace