Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > po reinstalaci windows 7 mi nefunguje internetové připojení
|<<1>>|

po reinstalaci windows 7 mi nefunguje internetové připojení

02.04.2017 17:39
příspěvků:39

Ahoj,

dnes jsem si reinstaloval svůj pc ( mám ho adi půl roku). Když se mně konečně doinstaloval a zapnul, nefungovalo mi internetové připojení. Normálně používám USB wifi přijímač, ale vím, že při reinstalaci se všechny ovladače smažou, takže jsem si zapojil normálně kabel. Xkrát jsem pc restartoval, zkoušel na wifi různé porty, nic. Nevím, možná by mohl být problém někde v základní desce, jelikož jsem to dříve nikdy nedělal (pc je starý půl roku), ale síťový port svítí. Nebo to může být windowsem, protože jsem měl dříve win 7 premium a teď jsem si dal prof..Jestli někdo tušíte, tak mi prosím poraďte, protože teď po reinstalaci mám pc maximálně tak na koukání.

02.04.2017 17:47
ověřen
příspěvků:4 972

Je třeba nainstalovat ovladače, připojením kabelu se nenainstalují.

Dej sem screen ze Správce zařízení.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
02.04.2017 18:24
příspěvků:39

Já ale vím, že musím nainstalovat ovladače. Jak je mám ale nainstalovat, když nejsem připojen k netu?

02.04.2017 20:37
příspěvků:757

Zřejmě sis nainstaloval WIN 7 z média které nemá obsaženy všechny aktualizace.

Instalační CD k základní desce máš? Tam by měly být ovladače k biosu, sítové kartě, zvukové kartě,…

Tyto ovladače je třeba nainstalovat, aby PC správně fungovalo a mělo by pak fungovat i připojení po LAN.

Následně můžeš z netu stáhnout ovladač k wifi kartě.

Pokud cd nemáš musíš zjistit typ základní desky a např. u kamaráda stáhnout ze stránky výrobce MB potřebné ovladače.

03.04.2017 12:05
příspěvků:39

Aha tak to jsem nevědel. Ano ono to je něco jak jste zde zmiňoval. Koukal jsem na popisek a psali tam, že tam není úplný windows. Když mi to ale vše instalovat šlo, zdálo se mi, že je vše ok, na tohle jsem ale nemyslel. Nemám totiž tedm v pc žádný ovladač ( ani klávesnice nefunguje). NAŠTĚSTÍ cd k základní desce mám. Zkusím to

03.04.2017 12:12
ověřen
příspěvků:4 972

Windows samotný ani jeho aktualizace nikdy neobsahují ovladače.

Ty jsou dodávány na CD, nebo se musí stáhnout.

Nejprve se instaluje chipset, /tedy ovladač základní desky/ a pak už je to skoro jedno. Nejlepší je nainstalovat jako druhé ovladače ethernet, zbytek se může stáhnout.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.04.2017 14:18
příspěvků:757

oprava … ne ovladače k biosu, ale k chipsetu (nějak jsem se sekl)

K win 7 se vydávali postupně service packy (poslední tuším SP2). Pokud je nainstalována původní verze (bez SP) je třeba veškeré aktualizace znovu postahovat, což bývá někdy docela oříšek (Win občas hlásí chybu při hledání aktualizací – zřejmě záměr Microsoftu).

V původní verzi WIN 7 může chybět nějaký univerzální driver pro HW, který ve verzi win 7 premium se SP2 mohl být obsažen. Klávesnice by však měla fungovat vždy, tedy drátová (u bezdrátových může být problém s ovladačem USB). Klávesnice je do USB nebo PS2?

A co přechod na WIN 10?

03.04.2017 20:11
příspěvků:39

Koukal jsem na to. Instaloval jsem totiž tovnou windows 7 prof. SP. Nainstaloval jsem ovladače (zakladní desky) pomocí cd a už šlo vše jak po másle. Akorát jsem měl velký problém se správným nainstalováním ovladačů USB. Z šesti portů mně dva stále blbly a ještě blbnou. Zkusím to ještě nějak pořešit. Hlavně, že už mně funguje internet a základní ovladače mám.

Když už jsme u toho téma, jaký je tedy rozdíl mezi instalováním klasického win 7 např. prof. a win 7 prof. SP (service pack)?

04.04.2017 08:49
příspěvků:757

Nejsou ty dva porty USB 3 (modré)? Na ty bývá samostatný ovladač.

SP označuje pouze balík aktualizací implementovaný do původního obrazu instalačního DVD (pro Win 7 byl vydán oficiálně pouze SP1).

Nejlepší varianta je stáhnout poslední sestavení Windows 7 (obraz ISO) a instalovat z něj. Po vydání SP1 bylo totiž vydáno ještě cca 1,5 GB aktualizací pro WIN 7!!!

Bohužel Microsoft v poslední době aktualizace starších Win skoro až blokuje a jsou se stahováním jen těžkosti. Systém hlásí neustále chybu hledání aktualizací.

Nestálo by za to vyzkoušet nainstalovat WIN 10? Přece jen je to novější systém s podporou více HW, aktualizacemi i do budoucna a na méně výkonných strojích bych řekl že funguje skoro líp než WIN 7.

05.04.2017 17:07
příspěvků:39

Ahá, tak to potom jo. Už mně USB porty fungují a ano, jsou modré ( usb 3.0). Zatím vše funguje.

Ten windows 10 se mi nelíbí jen z jednoho prostého důvodu, nemůžu na něm mít stahovaný cracknutý hry. A navíc bezplatná aktualizace už je pasé a kupovat se mi to teď vážně nechce.

05.04.2017 18:28
ověřen
příspěvků:4 972

Je třeba si uvědomit, že cracknuté hry jsou kradené hry. A ani se mne neptej, nic podobného nemám :-)

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
06.04.2017 02:10
příspěvků:757

1.Možnost bezplatného upgradu na Win 10 stále trvá (jedná se tuším pouze o zapnutí nějaké funkce usnadnění přístupu, nebo prostě zadat klíč Win 7 při instalaci Win10)

2.Win 10 je možné nainstalovat a vyzkoušet, zatím bez aktivace.

3.Nevím proč ty hry nemůžou být na Win 10. Jjinak plno her se dá koupit velice výhodně např. na https://www.g2a.com/

06.04.2017 07:19
ověřen
příspěvků:4 972

Stačí k tomu využít .exe soubor, který si stáhnete z následujících stránek. Na nich se píše, že nabídka upgradu zdarma pro širokou veřejnost skončila 29. července, ovšem lidé využívající tzv. asistivní technologie (pomůcky pro zlepšení fyzických či duševních funkcí), mohou stále vesele upgradovat na Windows 10.

http://www.pcforum.cz/forum/tema/po-reinstalaci-windo-11361/#reakce-60176

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
06.04.2017 20:03
příspěvků:39
bluespirit | 05.04.2017 18:28

Je třeba si uvědomit, že cracknuté hry jsou kradené hry. A ani se mne neptej, nic podobného nemám :-)

Ano to máš pravdu, ale někdo jako já, kdo hry nehraje ( jen world of tanks a to je free to play) a občas si třeba v sobotu večer usmyslí, že si neco zahraje, je zbytečné investovat do takovéto hry tisíc korun.

07.04.2017 09:32
ověřen
příspěvků:2 090

Ale na tom, že ta hra je kradená a ty jsi zloděj, to vůbec nic nemění

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
07.04.2017 09:35
ověřen
příspěvků:4 972

Oni to lidé tak neberou, ale je to stejné jako ukrást hru z regálu a strčit ji pod bundu :-D

Moje stará mamka si dá také občas frťáka Becherovky, doufám že to ale nekrade.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.04.2017 19:34
příspěvků:39

Ano s tím souhlasím...

Jinak naskytl se mi problém, který jsem čekal, že se stane. Já vlastně totiž nemám vůbec nainstalovaný windows, mám jen SP, který za 24 vyprší, jestli nedám product key. Jenže já žádný nemám. K pc, který jsem koupil, jsem dostal jen toto CD, (na něm byl asi jen SP) ale žádné kody k tomu nemám. Z obrázku je to lépe pochopitelné. Co s tím, odborníci?

08.04.2017 19:36
ověřen
příspěvků:2 090

Nic, ten obrázek není čitelný.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
08.04.2017 20:47
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím co na to odborníci, ale dle mne to chce nainstalovat systém.

Snad bych jen dodal, že ty tvé omalovánky jsou k prdu. Dej si tam Linux.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.04.2017 05:42
příspěvků:757

Vypadá to, že prodejce toho PC si mne ruce ještě dnes.

Prodal ti „herní“ počítač složený z neprodejných komponent a nainstaloval systém, ke kterému nedodal ani licenční klíč. Napadá mě, zda ten systém tam byl vůbec legálně.

Kouknul bych do faktury, zda byl systém WIN součástí dodávky PC (OEM nebo krabicová verze) a pokud ano, chtěj po prodejci licenční klíč a instalační DVD!

Pokud z prodejce klíč nedostaneš, kup systém na Aukru (cca 150÷250 Kč).

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace