Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Po instalaci XP pomalý pc

Po instalaci XP pomalý pc

27.07.2012 12:04
příspěvků:8

Zdravím včera jsem po dlouhé době nainstaloval win xp a je to neuvěřitělně pomalý.Když třeba zapínám Chrome nebo mozilu tak čekám dlouho.Boot trvá poměrně taky dlouho a to nemluvím o renderu webů.Udělal sem to co dělám vždy nastavil vyrtualní pamět,povypínal vzhledové efekty vypnul procesy co znám.Pc se po té trochu zrychlilo ale něco mi tu určitě ještě brání. Cpu je intel celeron 2ghz takt na 3.2ghz Gpu je nvidia fx 5200 128mb. Ram 1gb a teplota pc se drží kolem 48-52 stupnů.A ještě dodám že mi tu běží 22 procesů.

28.07.2012 01:52
příspěvků:1 279

Na první pohled je vše OK a dobrat se řešení takhle na netu je asi téměř nemožné:-( - Zkonrolujte životnost pevného disku pomocí S.M.A.R.T.u, jinak mě nic moc nenapadá (pokud jste nějak nepokazil instalaci)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
28.07.2012 18:56
příspěvků:5 728

ovladace na grafiku jsou nainstgalovany? zni to jako hloupi dotaz, ale to sekani obrazu v prohlizeci tomu nasvedcuje (a take jsi nepsal ze jsi je nainstaloval).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
28.07.2012 22:51
příspěvků:1 279

Jo to by mohlo být taky ono, ale to by se sekal jen obraz, na náběh PC atd by to vliv mít nemělo....

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
29.07.2012 07:17
příspěvků:8

Jo ovladače na grafiku mam nainstalované zkoušel sem i jiné verze a nic nepomohlo.Ještě sem projížděl hdd testem jedním programem a tam mi to psalo že maximalní přenos dat na hdd je 20,9mb/s a kamaráda (má sice novější pc) má 127mb/s a on má sata.

29.07.2012 09:15
příspěvků:1 279

Vyjeďte si hodnoty ze S.M.A.R.T.u u toho pevného disku a screen sem pak postněte (umí to třeba i HD tune)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
29.07.2012 09:27
příspěvků:5 728

take muze byt problem v tom, ze se prehriva procesor (jestli je z 2ghz na 3,2 tak bych se tomu nedivil).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
29.07.2012 09:51
příspěvků:8

Takže snad by to měl být výpis smartu.Ten Takt cpu už jsem měl i dříve a jelo to dobře.

29.07.2012 11:22
příspěvků:5 728

no evidentne je v bedne az moc vedro. 44stupnu na disk je az moc. byt tebou tak zkusim cpu snizit takt, treba to bylo procesorem.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
29.07.2012 11:54
příspěvků:8

Takže takt jsem dal do normálu a nic se nezměnilo teplota hdd je 44 stupnů vůbec mi neleze do hlavy že má tolik protože bednu mam otevřenou a teplota v místnosti je celkem nízká a krásně na něj fouká z větráku.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace