Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > PC_novy hardware problem

PC_novy hardware problem

05.12.2019 09:05
příspěvků:1

Zdravím,

Chcem Vás poprosiť o radu ohľadom pre mňa veľmi zvláštného problému s novým PC, nakoľko som s riešením tak trochu v koncoch.

Mal som problém so svojim starším PC a to taký, že sa mi po zapnutí nezobrazil obraz na monitore v zmysle no signal, problém trval niekoľko mesiacov s tým, že pomohlo PC vypnúť a zapnút a obraz sa chytil.

Keď nastala situácia, že nebolo možné tento problém spraviť spôsobom vypnúť a zapnút, rozhodol som sa pre uprage PC zakúpením nových komponentov Základnej dosky,CPU, CPU fan a DDR4 RAM-

- Základná doska GIGABYTE B450 AORUS ELITE (nová)

- Procesor AMD RYZEN 5 2600X (nový)

-Chladic na procesor ARCTIC Freezer 34 eSport One (nový)

-Operacná pamät 2x8 Gb Kingston HyperX 16GB KIT 2666MHz DDR4 CL13 Predator (nová)

-GPU MSI GTX 1050 Ti 4 GB Gaming X (stará 2,5 roku, funkčná, otestovaná)

-Zdroj Seasonic S12II-620 W (starý rok a pol)

Postavil som si nový PC s daných komponentov, PC fungoval úplne v poriadku, merané teploty O.K., ale po troch týždňoch sa mi stalo to isté, tzn. po zapnutí PC nemá monitor signál (nedostanem sa ani do Biosu, žiadne Bootovanie...)

Na základne doske sú červené ledky indikujúce problém a po zapnutí PC svieti led DRAM, pamäte (Kingston nové 2x8 Gb) som vyskúšal vo všetkých slotoch aj zvlášť, skúsil som PC zapojiť na inú grafiku (novú) a iný nový monitor cez DVI, DP, HDMI s viacerými aj novými káblami, monitor som zapojil do HMDI a DVI základnej dosky a stále NO SIGNAL.

Už ostáva iba reset CMOS alebo výmena harware tzn. nového za nový.... Prosím preto o prípadnú radu, nakoľko vznik tohto problému presahuje moje skúsenosti.... resp.je možné, aby nová základná doska Gigabyte odišla po troch týždňoch používania ??

BTW: ako so písal, PC išiel úplne O.K., problém nastal pri hraní Metro Exodus, keď zrazu nastal reset OS, nabehlo Logo Základnej dosky AUROS a potom už iba permanentný NO DISPLAY...

Za akúkoľvek radu budem vďačný.

16.12.2019 17:11
příspěvků:30

vyser si oko

JSEM DOBRY FANOUSEK ONDRY VLO4KA a jsem dobry v pocitacich
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace