Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Ovladač zobrazení přestal odpovídat.

Ovladač zobrazení přestal odpovídat.

09.11.2018 09:18
příspěvků:6

Při startu počítače nebo při restartu se na závěr startu problikne na 1-2 vteřiny černá obrazovka a vpravo dole se objeví bublina z tímto textem. " Ovladač zobrazení přestal odpovídat a byl obnoven. NVIDIA Windows Kernel mode driver var. 342,01 Na různé rady z netu jsem nainstaloval nejnovější ovladač GK, teplota karty při běžné zátěži je průměr 55 stupňů. Nehraji žádné hry, někdy přehraji video z nahraného filmu z televize. Zpracovávám fotografie, někdy drobnou grafiku. Jsem pouhý uživatel je mi 76 let. Podle toho co jsem našel na netu by mě mohla odcházet grafická karta. MÁ 10 let. NVIDIA GeForce GT 240. DÁ SE TO NĚJAK NAPRAVIT NEBO MÁM ŠETŘIT NA NOVOU KARTU??? Desku mám ASUS H81M SERIES.

Děkuji za případnou odpověď nebo radu.
Pavel

09.11.2018 12:02
příspěvků:221

Dobrý den, ještě můžete zkusit kartu vyndat, při vypnutém PC, a znovu zasunout a pořádně jí dotlačit. Někdy časem dojde k posunu a pak špatně sedí kontakty. Už se mi to stalo. Pokud to nepomůže tak asi budete muset koupit novou, věk už na to má. Jaký máte procesor? Pokud máte grafiku v procesoru, tak na práci kterou popisujete by vám to mělo bohatě stačit a nemusíte pořizovat externí grafiku.

09.11.2018 13:43
příspěvků:230

Dobrý den, je opravdu možné, že grafická karta odchází. Ještě bych se podíval jestli není třeba zanesená prachem. Jak ale píše viko10 pokud máte procesor s integrovanou grafikou, tak by to mohlo stačit. Jaký máte procesor? Případně Vám bude stačit nějaká slabší grafika, aby nestála tak moc peněz.

11.11.2018 14:23
příspěvků:6

Procesor mám Intel Core i3-4130 3,40 GHz.

11.11.2018 16:04
příspěvků:221

Tak to máte vyhráno. Informace od výrobce: procesor skvěle doplňuje grafický čip HD Graphics 4400, který navýšil svůj kmitočet na pěkných 1150 MHz. Původní čipy nechává daleko za sebou a zajistí nárůst výkonu až o 100 %. Díky podpoře Direct3D 11.1 skvěle obslouží i náročné počítačové hry.

https://www.alza.cz/intel-core-i3-4130-d467741.htm

Nemusíte pořizovat novou grafickou kartu.

12.11.2018 08:14
příspěvků:230

Ano Váš procesor má integrovanou grafickou kartu. Takže tu starou klidně vyndejte a zapojte monitor do konektoru na základní desce. Hlavně vyzkoušejte všechny věci co běžně na PC děláte, ať je jistota, že Vám ten výkon opravdu stačí.

12.11.2018 14:36
příspěvků:6

Promiňte moji drzost, ale zneužiji vaši ochotu a velice amatérsky se zeptám. V případě že by mě to nevyhovovalo a koupil bych grafickou kartu jak je její instalace složitá, nebo se to dá zvládnout. Stačí kopírovat zapojení staré karty nebo každá je jiná. Vyhlížel jsem již před tím na ALZE takzvané profesionální v hodnotě kolem 2500 Kč a to bych byl ochoten investovat. Ale mám samozřejmě stolní těžký počítač a nechce se mě s ním někam tahat. Jsem ještě ke své smůle jednoruký invalida (amputace pravé ruky v zápěstí). Proto se ptám jestli bych výměnu karty zvládl? Manuálně pomůže syn. Omlouvám se za tu drzost, ale byl bych ještě jednou vděčný za odpověď a již nebudu otravovat.

Moc děkuji Pavel

12.11.2018 14:49
příspěvků:221

Instalace není složitá. Vyjmete starou grafickou kartu, odinstalujete ovládače ke staré kartě, restartujete počítač a místo ní zasunete novou. Připojíte kabely od zdroje pokud má karta na ně konektory. Z přiloženého CD nainstalujete ovladače k nové kartě. A je hotovo. Pak se ještě podívejte na stránky výrobce karet zda jsou už nové ovladače. To je vše.

Ještě je potřeba dát pozor aby karta měla stejný konektor připojení jako váš monitor.

12.11.2018 15:57
příspěvků:6

Velice děkuji za vaše rady a pomoc. To znamená raděj kartu kupovat fyzicky a ne na e shopu. Z nabídky e-shopu konektor asi nepoznám. Monitor mám EIZO. Ještě jednou děkuji.

Pavel

12.11.2018 16:51
příspěvků:221

Nevím jak starý máte monitor EIZO. Dnes co jsem koukal mají

porty: Display Port, HDMI, DVI-D a DSub.

U staré karty máte porty: HDMI, VGA a DVI-D

Když tak napište přesně jaký máte monitor a jakou jste si vybral novou grafickou kartu, podívám se jaké můžete použít rozhraní.

12.11.2018 17:30
příspěvků:6

Děkuji předem za vaši trpělivost se mnou. Na kartě používám nyní konektory HDMI (počítač - televize) a DVI-D (počítač - monitor).

Předběžně jsem uvažoval mezi těmito kartami do 3000 Kč.

ASUS PHOENIX GT 1030 024
GIGABYTE GeForce GT 1030 lowprofile 2G
SAPPHIRE PULSE RADEON RX 550 4G OC

Jako laik nevím jaký je mezi nimi kvalitativní rozdíl (poslední má více paměti) ale jsou ve stejné cenové skupině tak snad velký ne a pro moji zábavu by měli bohatě stačit.

Moc děkuji Pavel

12.11.2018 17:56
příspěvků:221

Všechny karty mají HDMI i DVI-D rozhraní. Můžete použít kterou chcete. Ta poslední má největší výkon, na práci co popisujete jsou použitelné všechny.

12.11.2018 17:58
ověřen
příspěvků:2 090
viko10 | 12.11.2018 14:49

Instalace není složitá. Vyjmete starou grafickou kartu, odinstalujete ovládače ke staré kartě, restartujete počítač a místo ní zasunete novou. Připojíte kabely od zdroje pokud má karta na ně konektory. Z přiloženého CD nainstalujete ovladače k nové kartě. A je hotovo. Pak se ještě podívejte na stránky výrobce karet zda jsou už nové ovladače. To je vše.

Ještě je potřeba dát pozor aby karta měla stejný konektor připojení jako váš monitor.

Dovolím si opravit chybu: PC nerestartujete, ale vypnete dříve, než vyjmete starou kartu, novou GK usadíte do vypnutého PC , připojíte kabel a pak teprve znovu zapnete. Podle toho jaký máte systém, pak při troše štěstí se nová GK nainstaluje sama, pokud ne, pak teprve odinstalujete staré ovladače a nainstalujete nové.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.11.2018 18:41
příspěvků:6

Za všechny rady vám velice děkuji, hlavně za trpělivost a pochopení. Ještě jednou velké díky.

Snad všechno zvládnu.
S pozdravem Pavel.

12.11.2018 18:45
příspěvků:221
satam | 12.11.2018 17:58

Dovolím si opravit chybu: PC nerestartujete, ale vypnete dříve, než vyjmete starou kartu, novou GK usadíte do vypnutého PC , připojíte kabel a pak teprve znovu zapnete. Podle toho jaký máte systém, pak při troše štěstí se nová GK nainstaluje sama, pokud ne, pak teprve odinstalujete staré ovladače a nainstalujete nové.

Ano máte pravdu asi to tak vyznělo. O kus výš jsem popisoval, že je potřeba kartu vyndat při vypnutém PC, tak už jsem to bral jako samozřejmost a nezdůrazňoval jsem to.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace