Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > OvisLink WL-1000UR

OvisLink WL-1000UR

22.03.2006 15:14

(neregistrovaný)

Tak jsem si koupil OvisLink WL-1000UR, mám doma 2 kompy, chci si je tím propojit a později dát nazdílet net. Poví mi někdo nějaký zkušennosti. Zjistil jsem, že je tam spoustu věcí kerým jakž takž rozumím, ale nechápu co s tím a k čemu to je dobrý.. :oops: :shock: :P

01.04.2006 06:48

(neregistrovaný)

No problem, nastaveni nech pro zacatek prednastavene, pak dle potreby. Tiskarnu na USB jsem jeste nerozebehl, ale tam to bude tiskarnou. Provozuju to 4. mesic.

04.04.2006 15:33

(neregistrovaný)

oukej... zatím to funguje... tiskárnu mám zatím přez paralel, ale net občas hapruje.. malilinko... hlavně při testu rychlosti se to hejbe nahoru a dolu a výsledek je tím o 1/3 menší, pokud něco stahuju, tak to jde nakonec naplno. Na síťovce net šel porád na 100%... Napadá mne fantazie, zdali by na USB port šel napojit HDD... asi by musel bejt jinej systém v 1000UR :P ...

jO... Mám v síti 2 kompy a ten jeden vidím a tahám z něho, ale na druhým kompu nevidím ten první.. podivné...

31.05.2006 14:15

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>Mis</legend>No problem, nastaveni nech pro zacatek prednastavene, pak dle potreby. Tiskarnu na USB jsem jeste nerozebehl, ale tam to bude tiskarnou. Provozuju to 4. mesic.

mimo misu, frajere.

31.05.2006 14:17

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>preclik_75(volnycz)</legend>oukej... zatím to funguje... tiskárnu mám zatím přez paralel, ale net občas hapruje.. malilinko... hlavně při testu rychlosti se to hejbe nahoru a dolu a výsledek je tím o 1/3 menší, pokud něco stahuju, tak to jde nakonec naplno. Na síťovce net šel porád na 100%... Napadá mne fantazie, zdali by na USB port šel napojit HDD... asi by musel bejt jinej systém v 1000UR :P ...

jO... Mám v síti 2 kompy a ten jeden vidím a tahám z něho, ale na druhým kompu nevidím ten první.. podivné...

je jasny kdyz tam mas na jednu IPnu dva comply tak bude rychlost na kazdym u pulku mensi

03.06.2006 12:02
příspěvků:49

<fieldset><legend>Anonymous</legend><fieldset><legend>preclik_75(volnycz)</legend>oukej... zatím to funguje... tiskárnu mám zatím přez paralel, ale net občas hapruje.. malilinko... hlavně při testu rychlosti se to hejbe nahoru a dolu a výsledek je tím o 1/3 menší, pokud něco stahuju, tak to jde nakonec naplno. Na síťovce net šel porád na 100%... Napadá mne fantazie, zdali by na USB port šel napojit HDD... asi by musel bejt jinej systém v 1000UR :P ...

jO... Mám v síti 2 kompy a ten jeden vidím a tahám z něho, ale na druhým kompu nevidím ten první.. podivné...

je jasny kdyz tam mas na jednu IPnu dva comply tak bude rychlost na kazdym u pulku mensi

coze ? :lol: si delas kozy ne :lol:

Osobne mam na 512 tce 2 PC a ze by se me jen v routeru rychlost ihned sama delila..no to teda nevim ze by se delo protoze na obou PC - jasny ze ne na obou zaraz ve stejny okamzik :P to vali na max.tudiz 512k...

rychlost se deli pokud obe ci vic pc sosa to uz je ale o necem jinym...

MMike 8)

06.06.2006 18:26

(neregistrovaný)

jj, tak tak, na svým SMC Baricadě mám 4 pc a na 1M lajně mi všechny jedou 1M a je samozřejmý ,že teprve pokud víc počítačů stahuje, tak to začíná dělit...

26.06.2006 06:08
příspěvků:1

<fieldset><legend>MMike</legend><fieldset><legend>Anonymous</legend><fieldset><legend>preclik_75(volnycz)</legend>oukej... zatím to funguje... tiskárnu mám zatím přez paralel, ale net občas hapruje.. malilinko... hlavně při testu rychlosti se to hejbe nahoru a dolu a výsledek je tím o 1/3 menší, pokud něco stahuju, tak to jde nakonec naplno. Na síťovce net šel porád na 100%... Napadá mne fantazie, zdali by na USB port šel napojit HDD... asi by musel bejt jinej systém v 1000UR :P ...

jO... Mám v síti 2 kompy a ten jeden vidím a tahám z něho, ale na druhým kompu nevidím ten první.. podivné...

je jasny kdyz tam mas na jednu IPnu dva comply tak bude rychlost na kazdym u pulku mensi

coze ? :lol: si delas kozy ne :lol:

Osobne mam na 512 tce 2 PC a ze by se me jen v routeru rychlost ihned sama delila..no to teda nevim ze by se delo protoze na obou PC - jasny ze ne na obou zaraz ve stejny okamzik :P to vali na max.tudiz 512k...

rychlost se deli pokud obe ci vic pc sosa to uz je ale o necem jinym...

MMike 8)

Asi tak. Při měření rychlosti mám zapnut jen jeden počítač. No a pokud mám oba, tak se dělí rychlost, a to tak že jeden jede naplno pokud druhej nejede... prostě jedno "pásmo" pro oba (možná jsem to formuloval divně...). Provider umožňuje připojení dalšího počítače a pak se to dá "prý" rozdělit a každý má svou rychlost.

Jinak odpusťte LAMě jako já. NO... škoda, že tam nejde napojit ten USB HDD 8) .

31.05.2008 18:09

(neregistrovaný)

Jak jsem viděl tak se zabýváte i připojením HDD k routeru, snad vás uspokojí když řeknu, že to nejde a zkoušel jsem to jak s flash tak s klasickým externím HDD, jde o to, že by jste mu museli přdělit určitou adresu, na kterou se budou data zapisovat/číst. A to vše se dělá ve Win/Lin podobně jako připojení tiskárny na USB, leda připojit HDD na síťový konektro jako PC ale na to jepotřeba krapet dražší box...

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace