Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Otáčky větráku

Otáčky větráku

18.08.2011 09:23
příspěvků:26

Ahoj, právě se mi vrátil z reklamace notebook MSI CX620. Vše se zdá být v pořádku, ale hned od startu se mi roztočil větrák na plno a vydává to nepříjemný hluk. Vzal jsem to zpět do obchodu, ale řekli mi, že servis neprovádějí, pouze mi to můžou znovu poslat na reklamaci. Řekl jsem si, že se s tím radši poperu sám. Nemohl by mi s tím někdo prosím poradit? Vzduch z toho fouká studenej, takže to vypadá, jako by byla vypnutá nějaká automatická regulace a větralo to naplno, i když není potřeba. Abych řekl pravdu, moc to nerozumím. Díky za každou radu

18.08.2011 09:26
příspěvků:1 920

Ahoj, můžeme to zkusit vyřešit. Podle mě na servisu to dali naplno, nepřišlo jim to v jejich hlučném pracovním prostřední moc ,,hlučné" tak to nechali pořádně chladit ale už nemysleli na opotřebování ložisek ve větráčku.

Stáhni si http://www.slunecnice.cz/sw/speedfan a nejdřív mi udělej screen s teplotama a celého okna speedfanu. Snad to tvůj ntb bude podporovat, regulaci otáček větráčku.

18.08.2011 09:51
příspěvků:26

http://i54.tinypic.com/16gzk45.png

Samozřejmě budu rád, za jakékoliv řešení, ale ideální by bylo, kdyby se to dalo nastavit někde v systému, než abych kvuli tomu musel mít spuštěný program... Jinak díky

18.08.2011 09:54
příspěvků:5 728

zkus se podivat do biosu, tam obcas byva nastaveni otacek ventilatoru (muze tam byt vypnuta automaticka regulace)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
18.08.2011 10:03
příspěvků:26

V biosu jsem bohužěl nic nenašel. Celkově to tam mám nějaký moc jednoduchý :/

18.08.2011 10:42
příspěvků:1 920

Co u tvýho notebooku vlastně spravovali?

18.08.2011 11:06
příspěvků:26

Píšou, že vyměnili HDD a opravili MB. Problém byl v tom, že se při nárazech vypínal (žádné rány kladivem, ale stačilo víc zmáčknout klávesy v okolí levého CTRL) a občas zlobil zvuk

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace