Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > NTLDR - missing

NTLDR - missing

18.10.2008 20:08
příspěvků:1

Ahoj...
Mám takový problém.

Mám pc s několika partition... A jak jsem uklízel disky tak jsem asi smazal soubory

<pre>boot.ini, ntldr, ntdetect.com</pre>

No jsak jistě tušíte ,tak po restartu mi to vyhodilo ntldr missing press ctrl + alt + del to restart.

Na netu jsem si našel nějaké návody jak to opravit jenže se mi vyskyto několik pronlémů spojených s mojí situací a to:

Na jednom disku (E:-) mám linuxy, gurps jako hlavní bootovací systémek no a na druhým disku mám windowsy(F:-) + ještě jednu partition (C:-)...

Všechny návody co jsem našel počítají pouze s tím, že mám jeden disk a jednu partition, a mám pouze ty 3 soubory nakopírovat do C://

Jak mám prosím upravit boot.ini a kam ho mám nakopírovat???

Nechci používat fixmbr fixboot, protože by mi potom nejely linuxy, gurps taky neumím nastavit

Díky

//Jo a když kamkoli nakopíruju (pomocí linuxu) ty soubory a dám nabootovat windows, tak to tu hlášku vyhodí znova. Následně když nabootuju linux, tak tam už ty soubory nejsou! Díky

04.12.2008 20:05
příspěvků:3

Dobrý den,

soubory ntldr, boot.ini, ntdetect.com a popř. bootsect.dos pro multiboot musí být vždy v systémovém oddílu systému windows - je to ta partition, která je primárni a aktivní.

př. boot.ini:
[boot loader]
timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS //POKUD JE DEFAULT WINDOWS

[operating systems]

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP"/FASTDETECT

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINNT="Microsoft Windows NT Workstation"

pozn.:

multi -číslo řadiče IDE nebo SCSI s implementovaným BIOSEM

disk - udává pořadí disku (BUS Number) pokud se jedná o SCSI

rdisk - udává pořadí IDE disku v rámci řadiče (0 master,1 slave)

partition - čísluje se od 1. (Nejdříve primární partice a potom logické jednotky)

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace