Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Nový HDD?
|<<1>>|

Nový HDD?

30.06.2015 18:56
příspěvků:13

Ahoj, mám problém s rozjetím NTB. Vždy, jak ho zapnu napíše mi hlášku:

''Check the cable connection.
PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM

No bootable device -- insert boot disk and press any key.''

Něco jsem si přečetl a bylo tam ať zkontroluji jestli mi v BIOSu najíždí HDD - ne nenajíždí mám tam [Not detected].

Další rada byla vysunout a zasunout HDD jestli se neodpojil - nefunguje pořád not detected.

Další bylo přeinstalovat Win - nejde mi nastavit priorita bootu, měl jsem ji na CD a přesto najede error viz výše.

Chci se zeptat jestli je je Harddisk kaput.. asi měsíc po záručce případně se chci zeptat, jak zjistím jaký HDD koupit.. je na něm pouze:

Model: ST1000LM024
HDD P/N: HN-M101MBB/LCP

Například: http://www.exasoft.cz/seagate-momentus-1tb-samsung-spinpoint-m8-st1000lm024-_d96196.html

případně si nechám poradit lepší kvalita/CENA

Poslední věc je jestli nový HDD zvládnu zapojit? Jsem amatér, ale manuálně to zvládnu a pokud nikde nic moc nemusím nastavovat a naformátuje se přímo při instalaci Win7 tak by to mělo být OK.

Předem díky za odpověď.

30.06.2015 19:57
ověřen
příspěvků:2 090

Především zkus ten HDD v jiném PC a pusť na něj CDI (CrystalDiskInfo). Log z CDI (Úpravy - Kopírovat) vlož sem, koukneme na něj.

Pak uvidíme, co dál.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
30.06.2015 20:23
příspěvků:13

Ok provedu, zítra zajedu pro redukci, na stolním PC mám jinou zásuvku.

01.07.2015 05:18
ověřen
příspěvků:1 873

Co tomu problému předcházelo ?

Pokud hdd bude ok, pak je nejspíš problém s deskou,( nebo bios.)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
01.07.2015 09:36
příspěvků:13

Problému nepředcházelo v podstatě nic.. večer jsem vypnul počítač, ráno zapnul a vykočil error. Teď koukám jak připojit ten HDD do stolního PC.

01.07.2015 10:12
ověřen
příspěvků:1 873

Můžeš zkusit nabootovat i nějaký linux(ubuntu) nebo hirensboot a otestovat ten hadr v něm. :-)

Ikdyž, pokud ho nevidí ani bios, nevím ..jedině to zkusit.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
01.07.2015 12:13
příspěvků:13

Nemohl bych Vás poprosit o nějaký odkaz na koupi toho kabelu online? Dnes sem obešel několik obchodů a všude mi to 300 chtěli zkontrolovat ale nikde ten kabel neměli. Ještě můžu udělat to, že bych si půjčil HDD z kámošova NTB a dal ho do mého jestli ho to najde má úplně stejný NTB. Pokud by ho to našlo je to vadný HDD pokud ne tak ten BIOS či základka, pravda?

01.07.2015 12:27
ověřen
příspěvků:4 972

Jaký kabel to má být?

Nejjednodušší /už ti bylo doporučeno/ je otestovat to v Linuxu.

Stáhneš Linux a vypálíš na CD jako obraz disku /je to i na flešku/, následně z toho nabootuješ a zkontroluješ disk.

Úvahy o vadné ZD jsou předčasné.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.07.2015 14:22
ověřen
příspěvků:2 090

Nějak mi to hlava nebere.

Ten HDD je normální SATA disk a má stejné konektory jako "velký" SATA disk. Takže pokud nemáš předpotopní PC s IDE harddiskem, tak Ti stačí datový SATA kabel, což je úplně běžná věc a na zdroji podle mě najdeš volný napájecí SATA konektor. Nechápu kde se Ti tam klube problém.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
01.07.2015 15:06
ověřen
příspěvků:4 972

Ono by spíš pomohlo, kdyby tazatel komunikoval.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.07.2015 15:15
příspěvků:13

Jo teď spouštím ten linux, prosím jaký program je alternativou pro crystal disk info.. Ano neměli kabel pro SATA HDD říkal mi, že to mají HDD z notebooku nějak blíž u sebe nebo něco. Nechtěl jsem Vám tu spamovat než sem to vše pozkoušel.

01.07.2015 15:18
příspěvků:13

Resp. Linux mám již spuštěný a moc si nevím rady co dál.

01.07.2015 15:25
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud Linux běží, pak si stáhni http://www.slunecnice.cz/sw/crystaldiskinfo/

a otestuj disk. Pokud se to povede, dej sem log - úpravy/kopírovat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.07.2015 15:32
příspěvků:13

Vyskočí mi:

''An erro occurred while loading the archive.''

není to tím, že je to .exe a linux to nerozjede?

01.07.2015 15:36
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím co tam děláš. ani kde máš ten Linux.

Pokud na CD, pak z něho musíš nabootovat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.07.2015 15:41
příspěvků:13

Mám spuštěný linux z flashky. Jsem v linuxu a stahuji program, který jsi mi linknul.. jak to spustím napíše mi to ten error.

01.07.2015 16:59
ověřen
příspěvků:1 873
bluespirit | 01.07.2015 12:27

Jaký kabel to má být?

Nejjednodušší /už ti bylo doporučeno/ je otestovat to v Linuxu.

Stáhneš Linux a vypálíš na CD jako obraz disku /je to i na flešku/, následně z toho nabootuješ a zkontroluješ disk.

Úvahy o vadné ZD jsou předčasné.

Tazatel komunikuje, a kdyby sis to četl, tak by jsi věděl co má za HDD a co s ním zamýšlí, tedy i jaký kabel potřebuje.

----

Na linuxu ti ten crystaldisk asi nepojede ten z toho linku je jenom pro windows.

Jedině něco z tohoto

http://alternativeto.net/software/crystaldiskinfo/?platform=linux

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
01.07.2015 17:06
příspěvků:13

Z toho tvého linku už jsem se snažil vše stáhnout a spustit a marně.. ještě to zkusím.

01.07.2015 17:14
ověřen
příspěvků:1 873

Pokud to nepůjde můžeš zkusit ještě nabootovat ten hirensboot, spustit miniwindows, a pak v něm je x programů k diagnostice, jen nevím jestli ten disk načte, když není vidět ani v bios.

Pak už jedině připojit to tím SATA kabelem rovnou do desky toho druhého pc, plus napájení, jak už psal výše kolega satam.

Pokud ho neuvidí ani druhé pc tak je ten disk špatný, pokud bude OK pak bude na vině asi ta zákl. deska...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
01.07.2015 17:24
příspěvků:13

Ok zítra se tedy vydám pro ty kabely. Díky za rady, pak napíšu.

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace