Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Nové PC, prosím o kontrolu konfigurace

Nové PC, prosím o kontrolu konfigurace

22.05.2013 16:36
příspěvků:1

Po dlouhé době jsem se odhodlal ke koupi nového PC. Chtěl bych ho mít jak na práci (internet, programování, lehce grafika, menší databáze), tak pro zábavu (střih videa, nové hry). Ve výčtu chybí grafická karta, kterou chci použít stávající (ASUS GeForce GTX 480), zbytek nové věci.

Pokud byste někdo měl nějaké zajímavé rady, tipy a triky, budu za ně jedině rád. Jistý si nejsem Win 8 a zrovna tak nevím, jestli se nepotlučou chipsety desky a SSD. Stejně tak netuším, jestli má smysl kupovat extra chladič procesoru, taktovat PC nehodlám.

Tady je nástřel sestavy:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1UH9010U82011L7B011T2B011MW1011RAD011SK6011KXK01125D011R7M0100BN01

Cenu bych chtěl držet co nejníže, ale zase ne za všech okolností. Hlavní podmínkou je procesor i5 a SSD a celkově vyvážený výkon.

Díky!

22.05.2013 18:42
příspěvků:272

Tak sestava mi přijde dobrá. Možná bych jenom nekupoval ten chladič na procesor, na intel mi přijde zbytečný, co je mi známo, intel moc nehřeje. Sám doma mám intel boxovanej chladič již v pc přes 5 let a nikdy nebyl problém s teplotami. Pokud ovšem chcete mít pc opravdu tiché, tak se myslím za ten peníz vyplatí koupit, ona si to už pwm regulace ohlídá a nebude hlučet tolik ten větráček na chladiči, protože intel nebude mít tak velké teploty. Možná ještě vyměnit win 8 za win 7. V podstatě je to stejné, akorát win 8 má navíc plochu pro dotyková zařízení a ještě jim to k tomu moc nefunguje.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace