Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Noteook mrzne!

Noteook mrzne!

24.07.2011 10:37
příspěvků:3

Čaute!

S mojím notebookom (hp presario CQ62) mám už dlhšiu problémy, konkrétne, mrzne.

Keď robím na skype videohovor, alebo aj obyčajný hovor, keď pozriem viac videí na youtube, keď hrám hru, keď kopírujem viac GB z/do pc z usb, pri zapnutej webkamere... Po cca 15 minútach (niekedy skôr, niekedy neskôr, časy sú rôzne) obrazovka zamrzne, ničím nepohnem a vypnem ho stlačením gombíka. Pred časom sa zobrazilo BSOD a sám sa reštartoval, ale teraz už ani to bsod, len čiste zamrzne. Keď nerobím vyššie uvedené aktivity, beží v pohode. Ako náhle robím hovor cez skype, po určitom časovom intervale (15-20-35-60) minút bez varovania zamrzne, čo je dosť otravné.

Vedeli by ste mi poradiť, na aký problém to poukazuje? Hardware alebo skôr software? Čo mám skúsiť aby sa to dalo bližšie definovať.

Windows je reinštalovaný z partície pre recovery, je to originál. Softwarovo by to malo byť teraz čisté. Ale napriek tomu tieto mrznutia neprestali.

Do opravy mi ho nezobrali, lebo ako naschvál tam im 35 minút počas videohovoru bežal v pohode. Ako som prišla domov, zdochol po 15 minútach. (umelá inteligencia, robí mi to naschvál )

Ešte musím dodať - mám utilitu na kontrolu teplôt, preocesor a jednotlivé jadrá ukazuje maximálne na 55°C, štandardne 48°C, je vyčistený (vysala som prach cez vetracie otvory), beží na chladiacej podložke. Napriek tomu mrzne...

24.07.2011 10:39
příspěvků:1 920

Ahoj, projeď si PC antivirákem (komplet).

Tu utilitu na měření teplot, co je zač? Některé měří špatně, pro jistotu.

Dělá to jen při tom video hovoru na skypu a kopírování dat? Nebo i při hraní? ctrl+alt+delete v tu chvíli nejde? Možná se zadrhává jen explorer.exe

24.07.2011 10:52
příspěvků:3

No, na meranie teploty som pužila Everest Ultimate Edition.

Proti vírom som pc prešla s NOD32 hneď po reinštalovaní OS, bol čistý, ale spustím komplet kontrolu znovu.

100% zamrzne pri uvedených aktivitách - skype videohovor, alebo aj obyčajný hovor, keď pozriem viac videí na youtube, keď hrám hru, keď kopírujem viac GB z/do pc z usb, pri zapnutej webkamere, Pri tomto zaručene padne, len čas za aký sa to stane je rôzny.

ctrl+alt+del nefunguje, klávesnica, touchpad, nereaguje, viem ho len tou gombičkou vypnúť..

24.07.2011 10:55
příspěvků:1 920

Everest je ten špatný tak v polovině případů měří špatně. Stáhni http://www.slunecnice.cz/sw/hwmonitor

Tipoval bych to na teploty, nebo vadu HW.

Po testu udělej test http://www.slunecnice.cz/sw/memtest a nech to dojet min. do 100% a nic přitom na PC nedělej.

24.07.2011 14:04
příspěvků:3

No, použila som Hardware Monitor a ukazuje teploty po 50 - 48 - 34°C.

Čo sa týka memtestu, žiadna chyba sa nenašla, nič nevypísalo. Zaujímava vec je, ž ve "Event Logu" Nachádzam "critical error" KERNEL-POWER 41(63). Čas tohoto erroru presne koreluje s časmi kedy mi zamrzne PC!

A ešte jedna vec - chcela som sa napr. zbaviť toho otravného original windowsu a všetkých možných HP softwarov, Sformátovať disky, rozbiť partície a tak, aby sa vlastne formátom dala vylúčiť fakt chyba SW, lenže ten notebook sa nebude bootovať z CD/DVD, aj keď vyberiem úto mžnosť v biose "prioritne bootovať z CD/DVD" - nič, stále ide do windows a ignoruje CD v mechanike (aj keď ináč mechanika funguje normál).

Dalo by sa/ pomohlo by celý disk sformátovať, natiahnuť tam iný widnows, dať všetko odznova? Prestávam tej "hp recovery" partícii na disku veriť - buď to je chyba hw alebo reinstalovaný windows z recovery partície naďalej má chybu, alebo (ako mi radia na inom fóre, ide o vírus, ktorý pretrváva aj po reinštalácii?) (NOD hlsi, že komp je čistý....)

10.08.2011 10:44
příspěvků:1

Ako sa vyriesil tento problem? Je to presne moj problem, len nie na notebooku, ale PC.

10.08.2011 12:57
příspěvků:1 920

A co tvoje teploty? Nemáš nafouklý kondíky na desce? Mě PC občas zamrzává při startu, je to určitě deskou.

10.08.2011 12:58
příspěvků:208

A to si akože mislíš že ked tam hodíš iný Windows ti to akože bude šlapat okej? nič z tím vonkoncom nedoriešiš, je to taký presne windows akí je v obchode iba z vynimkov že je už predaktivovaný, na vyrobu skryteho oddielu je špecialny Software, pohladj si po nete soft Victoria a z tím si veškerý HW otestuj, pri zapnutí noteboku si spusti konzolu vyberu a daj boot z mechniky, ked máš v mechanike CD alebo DVD tak ho zdetekuje

10.08.2011 15:05
příspěvků:5 728

stavac: kdyz nekomu odpovidam po x zpravach, tak napis komu to pises. A bsod je svine, muze to delat z cehokoliv a reinstalace obcas pomuze-muze to mit zavirovany apod.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace