Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Notebook už nefunguje zdaleka jako dříve

Notebook už nefunguje zdaleka jako dříve

16.05.2020 05:17
příspěvků:2

Dobrý den, mám notebook ASUS TUF Gaming FX504 a když jsem ho koupil před cca 1 rokem, tak rozjel League of legends na nejvyšší detaily na 220-260 fps, GTA V na nejvyšší detaily na 50-70 fps. LoL nejvyšši detaily 40-50 fps a nejnižší 60-80 fps, a GTA V je nehratelné i na nejmenší celá hra se buguje a zasekává se. Nevím co s tím dělat, mám ho dát do opravny nebo se to dá opravit nějak doma ?

16.05.2020 07:20
ověřen
příspěvků:2 090

Kdy jsi naposled použil třeba Ccleaner?

Ntb je nejspíše softwarově zaneřáděný, běží spousta zbytečných programů a aplikací na pozadí atp. Ten ntb není rozbitý, jen nesprávně užívaný. V opravně ti ho nejspíš přeinstalují, což není "oprava" a naúčtují si za to "balík". Navíc bez zálohy přijdeš o všechny aplikace a data, která sis tam nainstaloval a nashromáždil.

Pokud to zvládneš, zazálohuj vše, cos do ntb přidal a udělej čistou instalaci. Pokud se toho bojíš, najdi někoho, kdo tomu rozumí a vyčistí ti ho. Na dálku nedoporučuji.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
16.05.2020 08:00
příspěvků:2

Dnes jsem dal notebook do továrního nastavení, a je na tom úplně stejně.

16.05.2020 17:21
příspěvků:5 728

Vypadá to, že ti nejede dedikovaná grafika.

Zkus stáhnout oficiální ovladače na nvidia grafiku z https://www.asus.com/cz/Laptops/ASUS-TUF-Gaming-FX504/HelpDesk_Download/

Jinak to vypadá, že buď je vyschlá pasta a nebo ti odešla dedikovaná grafika, u notebooků se to stává celkem často skrz špatné chlazení. Oboje by ti měli vyřešit na reklamaci (pastu jinak běžně v servisech mění).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace