Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Neustálé problémy s grafikou ATI

Neustálé problémy s grafikou ATI

22.10.2008 08:46
příspěvků:1

Zdravim,

pred necelym tydnem jsem si poridil novy pc. Je velice vykonny, ale bohuzel je v nem grafika ATI. S tou jsem mel problem vzdy (ozkousel jsem jich vice na vice pocitacich a s ruznymi verzemi orig. ovladacu). No a bohuzel s ni mam problemy i ted. Nektere textury mi porad poblikavaji, jak ve Vistach, tak ve hrach (tam je to jeste markantnejsi). Vypada to dost blbe a je to skoda, kdyz clovek za takovou grafiku utrati tolik penez. Grafiku mam Sapphire HD 4870, OS 32bit. Ovladace mam samozrejme nejnovejsi orig. ATI. Nevite nekdo jak tento problem vyresit? Mozna delam neco spatne, nevim. Jak jsem psal, problem jsem mel VZDY :'(

15.11.2008 17:35
příspěvků:21

Ja mel ATI x1600 a nikdy jsem s ni (krome chlazeni) nemel zadny problem.

Zkuste se podivat na <pre>http://atifan.ati.cz/</pre>

Muzete take zkusit nainstalovat Direct X 10 nebo se podivat jestli nejsou novejsi ovladace.

15.11.2008 18:19
příspěvků:72

<fieldset><legend>Tondys</legend>Zdravim,

pred necelym tydnem jsem si poridil novy pc. Je velice vykonny, ale bohuzel je v nem grafika ATI. S tou jsem mel problem vzdy (ozkousel jsem jich vice na vice pocitacich a s ruznymi verzemi orig. ovladacu). No a bohuzel s ni mam problemy i ted. Nektere textury mi porad poblikavaji, jak ve Vistach, tak ve hrach (tam je to jeste markantnejsi). Vypada to dost blbe a je to skoda, kdyz clovek za takovou grafiku utrati tolik penez. Grafiku mam Sapphire HD 4870, OS 32bit. Ovladace mam samozrejme nejnovejsi orig. ATI. Nevite nekdo jak tento problem vyresit? Mozna delam neco spatne, nevim. Jak jsem psal, problem jsem mel VZDY :'(</fieldset>

Problém není v grafické kartě nebo značce, ATI dodává velmi kvalitní a levné grafické karty (AMD mezi procesory). Jsem příznivcem této značky již několik let a nemuho si stěžovat.

Ale zpět k tématu. Problém je ve hrách. Firma ATI se necpe všude reklamou a neinvestuje do výrobců her jako nVidia a tím pádem má menší podporu ve hrách.

Vždy pokuď máte podobné problémy s hrou a vlastníte grafickou kartu od společnosti ATI, zkuste nejdříve reinstalaci DirectX, ovladačů a až po té vždy hledejte patch na stránkách hry - vždy nějaký opravný vyjde (např.: Oblivon, Fallout 3, atd).

Další možné řešení je přejít na stabilizovanější a časem propracovanější operační systém, v tomto případě 32bit verzi XP. Visty na hry nedoporučuji.

Just because you´re paranoid don´t mean they´re not after you
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace