Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Nestartuje Windows - SDelete

[VYŘEŠENO] Nestartuje Windows - SDelete

Dotaz vyřešen reakcí: 19.01.2017 20:05

16.01.2017 23:07
příspěvků:3

Ahoj,

odkoupil jsem z práce počítač a pravděpodobně na smazání použili Secure Delete v1.6

Windows se startuje, následně se ukáže pozadí, na pozadí je velkým písmem Deleted a otevřou se 2 okna.

Jedno je wipe-Notepad

Druhé je maličké a je vidět jen X:win... a v okně o continue...

Když cokoli zmáčku, tak se restartuje počítač a dojede to zase do stejného místa.

Díky za rady
Pavel

17.01.2017 09:32
ověřen
příspěvků:2 090

Postrádám nějaký dotaz, pouze konstatuješ nějaký stav.

Jestli ti dobře rozumím, rád bys PC zprovoznil. Nejlepší by byla nová instalace, k tomu, abych se pouštěl do podrobností, jsi nedodal žádné relevantní informace.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
18.01.2017 18:34
příspěvků:3

Ahoj,

přesně tak, rád bych počítač zprovoznil a zde prosím o radu. Evidentně tam Windows jsou a mám na počítači i nálepku s kódem. Ale nedostal jsem k tomu instalační CD. Myslel jsem, jestli by mi nekdo neporadil, jestli někde není nějaký BAT, který spouští ten SDelete a nezapomněli to u nás odtsranit. Nebo prostě nějaké jednoduché řešení bez nové instalace.

Díky Pavel

18.01.2017 19:42
ověřen
příspěvků:2 090

Trochu jsem si něco našel o SDelete a vzhledem k tomu, co píšeš (Windows se startuje, následně se ukáže pozadí, na pozadí je velkým písmem Deleted a otevřou se 2 okna.) bych odhadoval, že SDelete byl použit i na součásti systému, z kterého ti tam pak zůstalo právě jen to startování a zobrazení zprávy Deleted - Vymazáno.

Počkej, jestli se neobjeví ještě někdo chytřejší, kdo ti poradí lépe, jinak já to skutečně vidím na přeinstalaci. Když mi napíšeš přesné označení OS včetně 32/64bit, myslím že bych ti mohl najít .iso obraz systému, jehož pomocí systém nainstaluješ.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
19.01.2017 11:13
ověřen
příspěvků:4 972

Také si myslím že byla odstraněna část systému a doporučuji tu novou instalaci. Případně bych se zeptal v té firmě, kde si to odkoupil.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
19.01.2017 20:05
příspěvků:3
satam | 18.01.2017 19:42

Trochu jsem si něco našel o SDelete a vzhledem k tomu, co píšeš (Windows se startuje, následně se ukáže pozadí, na pozadí je velkým písmem Deleted a otevřou se 2 okna.) bych odhadoval, že SDelete byl použit i na součásti systému, z kterého ti tam pak zůstalo právě jen to startování a zobrazení zprávy Deleted - Vymazáno.

Počkej, jestli se neobjeví ještě někdo chytřejší, kdo ti poradí lépe, jinak já to skutečně vidím na přeinstalaci. Když mi napíšeš přesné označení OS včetně 32/64bit, myslím že bych ti mohl najít .iso obraz systému, jehož pomocí systém nainstaluješ.

Ahoj,na štítku je Windows 7 Pro OA

Počítač je to http://www.dell.com/cz/domacnosti/p/optiplex-780/pd

20.01.2017 04:06
ověřen
příspěvků:4 972

Klikni na Stáhnout nástroj a stáhni MediaCreationTool. Pomocí toho si vytvoř instalační médium /CD nebo na flash/ Win 10, 32 nebo 64 bit. Podle toho zda je tam 32 nebo 64 bit systém. Pak klasicky nainstaluj W10.

Klíč by to mělo najít, případně použij ten ze štítku.

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.01.2017 07:35
ověřen
příspěvků:2 090

BS: A jak to udělá, když mu Windows vůbec nenastartují??

Klid, já už jsem se postaral.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
20.01.2017 07:38
ověřen
příspěvků:4 972

Udělá to stejně, jako když mu pošleš odkaz na iso. Také ho musí někde stáhnout!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace