Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Nestabilní internet přes wifi

Nestabilní internet přes wifi

19.04.2013 17:34
příspěvků:2

Ahoj, nevěděl jsem kam tento problém zařadit, nuže:

mám doma wifi router http://interface.netgear-forum.com/WGR614v6/ a na ntb mám w7. Na routeru jsou připojení 2 aktivní uživatelé z toho jeden výjimečně. Připojení mám pomalé(nejrychlejší co tady je) 4 / 1.

Problém je v tom, že jakmile jeden uživatel začne koukat třeba na youtube respektive něco stahuje a já třeba hraju hru, tak mi ping vyskakuje na 2000 ms. Nebo něco když stahuju tak mi to klesne třeba na 30 kbps. Nejde to nějak vyřešit? Třeba kdybych natáhl kabel z routeru do ntb místo wifi? Slyšel jsem, že jde nastavit poměr, že jeden bude mít 2 Mbp a druhý taky 2, ale problém je v tom, že ten druhý uživatel není moc často připojen a ochuzoval bych se tak zbytečně o rychlost. Vím, že jak já něco stahuju a zároveň třeba hraju hru, tak ping s 60 se zvýší třeba na 100, ale né na 2 000.

Předem díky za jakékoliv rady

20.04.2013 07:44
příspěvků:5 728

Ten router neumoznuje zadne nastaveni, je to postarsi kousek. Novejsi routery umoznuji nastaveni QoS (Quality of Service) a tam muzes nastavit jaky port bude mit jakou prioritu, napriklad nastavis 10000-65536 na max prioritu a tudiz brouzdani a stahovani pres http a ftp bude mit nejnizsi prioritu. Problem nastava u torrentu, ten se pripojuje pres porty take nad 10000.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
20.04.2013 07:53
příspěvků:272

No, nestabilní internet bych to moc nenazval. Prostě máš k dispozici nějakej průtok dat, jakmile je potřebuje ještě nekdo jinej z tvé přípojky, automaticky ti prostě ten kus ubere. Napiš sem, jak rychlé máš připojení, jelikož wi-fi může jít dobře, jenom prostě je připojení pomalé. Samozřejmě kabelem by se to dalo vyřešit.

20.04.2013 08:16
příspěvků:5 728

napsal ze ma 4/1 vyresi to qos, kabel se da taky zkusit, ale pochybuji ze to pomuze.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace