Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Nepovedená aktualizace z winndows 8.1 na 10

Nepovedená aktualizace z winndows 8.1 na 10

21.05.2016 16:32
příspěvků:4

Dobrý den, moc vás prosím o radu co mám dělat. Koupil jsem si před týdnem notebook, aby měl co nejdelší výdrž baterie. Tak jsem si koupil ASUS x205ta s OS Windows 8.1. Furt mi tu vyskakovalo, že mám přejít na Windows 10, tak jsem to nakonec udělal. Notebook má jen 32GB disk, tak mi při instalaci windows update napsalo, že není volné místo, tak ať připojím USB disk, to jsem udělal a na disk se nakopírovalo to, co je na obrázku.

Během instalace se vše na 22% seklo a pak už jen modrá obrazovka s tím, že mám připojit instalační CD, USB s windows. To jsem ale nedostal k PC, protože PC nemá mechaniku.

Myslím, že na tom USB je vše potřebné k tomu, abych vše vrátil zpět, jen nevím jak, protože to nechce načíst, nic. A to i když jsem v BIOSU zkusil nastavit USB boot jako 1. a windows jako 2. boot.

Celé mě to štve, poprvé mám s tímto problém a teď je notebook jen bezcenný krám.

Moc Vám děkuji za rady. Moc!

21.05.2016 16:54
ověřen
příspěvků:4 972

Pro mne tam nic nevidím, je to malé.

Zformátoval bych HDD a nainstaloval systém.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.05.2016 17:05
příspěvků:4

To bych normálně udělal, ale nemám nic, čím bych ho nainstaloval. Nic jsem k notebooku nedostal. Jinak na té flashce je 8,5GB dat z té nepovedené instalace.

Pokud jste myslel, že na obrázku nic nevidíte, tak jsem to zkusil zvětšit.

Složka WIMBoot.backup má nejvíce, to bude nejspíš instalace 10, a soubor windowsOld.wim bude nejspíš windows 8.1. Ale nevím, jak to nabootovat a nainstalovat, chce se mi na Windows i nadávat, jak mě to celé štve. Když aktualizuji IOS na iPadu, tak je to procházka růžovým sadem, ale toto, to je kšunt.

21.05.2016 17:10
ověřen
příspěvků:4 972

Nejprve bych se zkusil vrátit k W8.1.

Následně vytvořil instal medium s W10 a upgradoval.

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.05.2016 17:16
příspěvků:4

Jak se vrátit k windows 8.1? Celé je to mrtvé, BIOS ten notebook má jen primitivní na nastavení bootování, nic jiného. A Recovery oddíl není. Jediné, co mám je to, co mám na té flashce.

Je to poprvé, co jsem si koupil notebook s takto malým harddiskem, což byla první chyba, druhá byla samotný windows, hlavně 10. Jak můžou nabízet upgrade, když to není doladěné, to normální člověk nepochopí. Fakt zlatý Apple.

21.05.2016 18:44
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud upgraduješ na W10, pak máš 30 dní na návrat k W8 /8.1/. Jak se to dělá u Asusu nevím, ale s Biosem to nemá nic společného.

Další možnost je nainstalovat W8.1 či W10.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.05.2016 19:06
příspěvků:4

Moc díky za rady, ale právě, že se upgrade na W10 nepovedl, došel na 22% a potom modrá obrazovka. Jinak kdyby se upgrade povedl, tak vím, že má člověk na disku C složku windowsold. Tu složku ale mám na té flashce zakomprimovanou jako soubor wim. Nic jiného nemám. A možnost instalace? - kdyby mi k notebooku dali něco, čím to nainstalovat a vložit cd-key, tak to udělám, jenže jsem nic dalšího nedostal, jen čistě notebook, nabiječku a roční licenci na office 365.

Už jsem napsal na ASUS, tak snad mi poradí nebo pošlu něco, s čím bych to mohl opravit.

22.05.2016 12:43
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím zda Asus ještě posílá recovery media. Dnes je běžné si recovery vytvořit co nejdříve po prvním spuštění.

Kup si větší disk a systém si stáhni z webu MS.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.05.2016 13:36
příspěvků:513

Ahoj. Ako povedal kolega, že stiahni si tú inštaláciu na usb a potom to nabootuj. Tam by malo byť na výber oprava windows atď a malo by ti to dať všetko do poriadku, prípadne skúsiť vybrať obnovovací bod... Daj potom vedieť ako si dopadol :-).

edit: Samozrejme musíš stiahnuť win 8.1 inštaláciu a ak sa to podarí, tak následne môžeš stiahnuť na usb inštaláciu win10, s ktorou znova nabootuješ a malo by tam byť na výber upgrade na win10.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
22.05.2016 13:41
ověřen
příspěvků:4 972

Tady je ta chyba " Notebook má jen 32GB disk, tak mi při instalaci windows update napsalo, že není volné místo, tak ať připojím USB disk"

Je třeba nainstalovat čistý systém na disk.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace