Nejde spustit BIOS

30.04.2012 11:00
příspěvků:4

Zdravím, mám desku ASUS P5W DH DeLuxe. Rok chodila normálně bez problémů, ale najednou nejde spustit, respektive, pouze naběhne uvítací obrazovka s nabídkou DEL a TAB, ale dál už nejde nic. Když chci PC restartovat, tak nejde, pokud neresetuji BIOS. Kde mám hledat problém?

30.04.2012 11:47
příspěvků:5 728

zkus v pc odpojit disk (odchazejici disk obcas muze delat problemy). jinak nepochopil jsem "Když chci PC restartovat, tak nejde, pokud neresetuji BIOS" trosku vic obsvetlit

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
30.04.2012 14:16
příspěvků:4

Tím jsem měl namysli, že PC opět nespustím, dokud neprovedu reset základní desky - jumper zleva doprava. HDD jsem odpojil, ale je to stejné. RAM jsem přesunul z funkčního PC, stejně jako grafiku (to pro všechny případy) ale nic nepomáhá. Pouze nabídka, abych stiskl DEL nebo TAB, ale po stisku se nic neděje.

30.04.2012 16:25
příspěvků:5 728

strcit pamet do jineho slotu jsi zkousel,(aspon predpokladam) respektive vytahnout na stridacku ramku.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
30.04.2012 16:33
příspěvků:4

Jojo, paměť mě napadla jako první, projel jsem všechny čtyři sloty. Pak jsem zkoušel i jiné, z funkčního compu, pak grafiku.............. NIC

30.04.2012 17:39
příspěvků:5 728

Jen pro zajimavost zkousesls nechat nabehnout pc bez klavesnice porpipade s jinou klavesnici (obcas se dostane bordel do klavesnice a zustane nejake tlacitko zamackle)? I kdyz to by nemelo mit vliv na tu nutnost restartovat cmos... videl bych to ze ti deska odesla do kremikoveho nebe

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
01.05.2012 01:35
příspěvků:1 279

"Pípá" nějak PC po spuštění?

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
01.05.2012 13:08
příspěvků:4

Bohužel, žádný zvuk. Od včerejška jsem to zkoušel několikrát, až dnes ráno, opět po resetu základní desky, mi vše naběhlo, včetně "oken", ale po restartu opět stejný problém. Evidentně je to deskou, neboť dnes jsem dal do PC starou desku, použil jsem grafiku a paměti, z té nefunkční a nabíhá to super.

Nevíte, jestli se dá někde deska P5W DH De Luxe opravit? Samozřejmě, za rozumný peníz.

01.05.2012 13:58
příspěvků:5 728

Jestli je tam natekly kondenzator, tak si to dokazes spravit sam. Ale jinak tomuto se nikdo moc nevenuje a kdyz jo, tak by se ti to nevyplatilo(samotny hledani priciny proc to dela muze trvat treba 4h*, coz by si firma vzala minimalne 500 za hodinu ). Spis jsi psal ze mas tu desku rok, tak neni jeste v zaruce? Jestli jsi ztratil paragon, tak ruzne pc shopy to vezmou i tak(dohledaj paragon podle serioveho cisla).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
01.05.2012 19:43
příspěvků:1 279

Jelikož mám PC servis, tak Vám řeknu jendoznačně, že pokud to není nějaká banalita, tak se to vůbec nevyplatí opravovat, může to být opravdu čímkoli a oprava by byla klidně 1x tak drahá jak nová deska:-)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace