Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > nacte se jen jeden oddil ze dvou

nacte se jen jeden oddil ze dvou

27.02.2017 12:12
příspěvků:91

Ahoj vsem,

Prosim vas o radu. Mam notebook, kde byly win vista a masledne win10(nabidka aktualizaci win). Nyni chtel system provest nejakou aktualizaci, ale porad se hazela do chyby a nesel nabehnout system. Zkousela jsem ho zapnout v kaspersky pres boot cd, jestli to neni jen zavirovane. Kasperky skoncil nekde na 40% a dal se nedostal...pak jsem ho musela natvrdo vypnout protoze legalni vypnuti nedovolil. Nasledne jsem disk z ntbku vyndala a nacvakla jako externi na pevny pc. Na disku jsou 2 oddily-recovery a datovy.. Jako externi disk se mi ukaze jen oddil recovery nikoliv ten datovy. Ale preci kdyby byl spatny disk, tak se nenacte cely a ne ze nacte jen jeden oddil, ne? Zkoudela jsem ho macist jak ve windows (tam po mne chtel formatovani disku) tak v ubuntu ((zkusevni verze bez instalace) a tam ten datovy oddil ani nenasel.

Dekuji za rady.
Lenca

27.02.2017 12:24
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.02.2017 13:58
ověřen
příspěvků:2 090

Vlož sem screen ze Správy disků.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
27.02.2017 18:59
příspěvků:91

Ahoj všem,

v příloze posílám printscreen správy disků. Měl by to být disk I. a disk Recovery J. Do toho disku I se nedostanu. A už vůbec nechápu, proč je ve formátu RAW. Prosím o radu, jak zachráním data z toho disku I..Děkuji moc.

27.02.2017 19:12
příspěvků:91

a zde dávam printscreen z uvedeného programu...

27.02.2017 19:15
příspěvků:91

Ted ctu na netu, ze by mohl pomoci program EaseUs Data Recovery Wizard... mam to zkusit?

27.02.2017 19:37
příspěvků:757

Po tom „natvrdo vypnout“ zkolaboval partition table disku, proto je tam formát RAW.

Řešením je odstranit stávající oddíly a nová instalace.

Pokud je třeba obnovit data z HDD, návodů na internetu je hromady. Bohužel ne každý funguje.

Osobní dobrou zkušenost mám s iCare Data Recovery Pro (placený), kterým jsem před časem kolegovy zachraňoval rodinné album z externího HDD (zálohu samozřejmě nikde neměl).

27.02.2017 19:51
ověřen
příspěvků:4 972

EaseUs Data Recovery Wizard. Zkus ho, ale je placený.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.02.2017 20:48
ověřen
příspěvků:2 090

A po stažení dat by asi stálo zato před novou instalací v jiném PC ten HDD znovu projet CDI, protože pokud se bude opakovat výsledek, který už je tady k viděná, tak nová instalace nemá význam a bude třeba nový HDD.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace