Úvod > Fórum > Hardware > Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy > Může ještě procesor s paticí 775 něco nabídnout?

Může ještě procesor s paticí 775 něco nabídnout?

29.06.2011 20:05
příspěvků:8

Dobrý den,

mám na Vás dotaz ohledně patice 775 pro CPU Intel. Má skutečně ještě něco nabídnout?

<span style="color:#0000BF">Procházel jsem nabídku základních desek pro různé CPU Intel a v nabízených kusech hojně ještě přetrvávají desky s procesorem pro patici 775. Například firma Gigabyte nabízí docela slušné desky a CPU pro ně jsou stále v kurzu. Díval jsem se, že mají různé kombinace a pamatují i na přechod ze starších modifikací na nové. Například podporují i hodně starší CPU, paměti DDR2 a DDR3 a tak po pozdějším zakoupením jiného CPU lze dodělat přestavbu PC a dokoupit i ty nové paměti. Každý nemá hned na to, aby držel krok s novým trendem a hned uvedenou novinku okamžitě zakoupil. To by nedělal nic jiného, než že by pořád předělával počítač a přeinstaloval systém pořád dokola.

<span style="color:#800040">Musím se přiznat, že kvůli střihu videa jsem předělával PC několikrát. Stavěl jsem PC na platformě AMD a po čtvrté předělávce jsem přešel na Intel a vše bylo již v pořádku. Proti CPU nemám nic, ale ty chipset sady nebyly dostačující. Pořád se rozjížděl obraz od zvuku a nebyl dlouhý soubor, aby neměl v sobě špatný snímek. Kodeky také nešly všechny bez problému instalovat a tak jsem přešel na platformu Intel. Není to žádná reklama pro Intel, ale osobní zkušenosti jsou takové. Dnes již přecházet zpět nebudu a zůstanu tam, kde jsem.

<span style="color:#004000">A tak moje otázka zní. „Má skutečně Intel CPU s paticí 775 ještě něco nabídnout ? “ <span style="color:#004000">nebo je to už konečná. Vím, jsou nové CPU i3 .... i7 a dále, které budou následovat, ale potřebujeme skutečně všichni poslední novinky ? Již jsem četl, že našli chyby v chipsetech pro CPU iX a tak každá novinka nese svoje.

<span style="color:#FF0080">Také chipset sady jsou různé a na stránkách jsem četl různé názory odborníků (kolikrát jako....), ale co ostatní, ať napíší i ti, kdo nemají žádné zkušenosti. Je potřeba znát každý názor. A možná i ten málo významný názor může pomoct v rozhodování nebo k zamyšlení.


Tak prosím.....

29.06.2011 20:39
příspěvků:5 728

takze kupovat desku s podporou ddr2 a ddr3 podle me blbost-dit 2GB ddr3 stoji 400

jinak ja bych sel radej do socket 1155-desky stoji skoro stejne a jestli nemas tolik penez, tak kup http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008309853316OW je na urovni procesoru i3 a dokonce v necem predci i5

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html (najdi si g850) popripade o 500 levnejsi g620 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008309853316OT

socket 775 kupovat tehdy pokud mas dobrou desku a je ti toho lito a nebo jestli mas naopak vykonny procesor a deska ti shorela.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace