Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > Monitor pro slabé oči

Monitor pro slabé oči

13.11.2013 14:36

(účet zrušen)
příspěvků:5

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda existují nějaké typy monitorů které sou trošku ohleduplnější k našemu zraku. Mám stím často problém že mám z pc unavené oči tak bych chtěl najít nějaký monitor který to snad aspoň zmírní. Jediné očem vím je že existují nějaké vložky které se nasadí na displej.

Nevíte otom někdo něco víc ? jakékoliv řešení tohohle problému uvítám.

Hledám v normální cenové relaci tj tak do 4 000,-

Díky za odpověď

13.11.2013 14:51
příspěvků:5 728

oči trpěli dřív, v dnešní době LCD displejů toto nehrozí, vložky se dělávali na CRT monitory.

Jestli bolí oči, tak těžko z displeje, ale možná z vysokého kontrastu a ten není problém si snížit.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
14.11.2013 08:30

(účet zrušen)
příspěvků:5

Tak díky za osvětlení. A ještě jedna otázečka. Mohla by mít obnovovací frekvence (60-75 Hz) taky nějaký vliv ? vždy jsem nastavoval tu nejvyšší protože byl pak obraz ostřejší ale třeba to nebyl nejlepší nápad. Hodilo by se mi pár rad či návod jak si monitor správně nastavit.(kontrast,jas,...)

A jestli se ještě můžu zeptat jakou značku byste mi doporučili? LG,benQ,samsung ? či úplně něco jiného cena tak do 3000,-

Našel jsem tenhle http://www.alza.cz/22-asus-ve228hr-d499008.htm#recenze

Nevím tedy jak je Asus kvalitní ale podle hodnocení sním není problém.

14.11.2013 11:14
příspěvků:5 728

frekvence je vesměs vždy 60hz a u LCD je to úplně jedno, fungují na jiném principu, než CRT monitory. Pokud šlo o ostrost, tak na monitoru je obvykle tlačítko "auto" a to ti zaostří obraz, u hdmi a dvi se již nepoužívá, neboť je to zbytečné.

Cos vybral je TN panel, osobně bych koupil spíš IPS panel,

IPS panely mají větší věrnost barev, ale o trochu horší odezvu.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514407X23B23C1V4W

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace