Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > Monitor na pohled z blízka

Monitor na pohled z blízka

19.10.2015 20:39
příspěvků:1

Dobrý den.

Možná je toto častý dotaz, ale nemám mnoho času prolézat celé forum, zatím jsem našel jen to, co moc nevyužiji. Vím tak nějak co chci, ale nevím jestli je to proveditelný. Proto bych velmi využil Vašich rad.

V práci máme klasický kancelářský monitor, který mi v mém výběru dopomohl k tomu, že chci co největší obrazovku. :-)

K čemu jí potřebuji?

Na hraní her, hlavně já co hraji tak Skyrim na kvalitu HD a ROme II total war na stejné kvalitě. Filmy ve Full HD.

Velikost tak nějak od 24, nejlépe od 27 palců. Co je ale problém, že na tento monitor budu koukat docela z blízka, takže jestli není tento monitor nevhodně veliký? Já sám nevím, nikdy jsem nic podobného doma neměl, tak jestli se mi potom tento monitor nestane nepřehledný.

Moc bych Vám za to byl vděčný. Střílečky nehraji, ve svém věku je již nezvládám jak reflexemi tak očima. :-)

Jsem stará garda. Je mnoho novinek a já jsem se v nich již ztratil.

Tak nějak cenově bych se chtěl vejít do 7 - 10 tis korun. Chci nějakou opravdu pecku, na které se mi hra opravdu vyvede :-)

Už se mi sestavuje sestava za více jak 20+ tis, tak k tomu chci opravdu něco, s čím si splním své dětské sny. :-)

Takže, moc děkuji.
Ondra

20.10.2015 11:13
ověřen
příspěvků:2 090

"nemám mnoho času prolézat celé forum"

A to myslíš jako, že to bude někdo dělat za Tebe?

Na to, že jsi "stará garda", jak sám tvrdíš, jsi asi línější než ta "mladá garda".

Uvědom si, že existuje Google, e-shopy se svými recenzemi a hodnoceními a to patrně by měl někdo prolézt za Tebe a výsledek Ti předložit na stříbrném tácu! Snaž se napřed pořádně sám, čas nemáme nikdo, tak si ho laskavě udělej!

PS: Jinak i já jsem stará garda, snad starší než Ty. Ale snažím se co to dá.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
20.10.2015 11:19
ověřen
příspěvků:4 972

Tak nějak, jak píše kolega výše...

Zadej si třeba na Heuréce cenový limit a další parametry a pak si musíš vybrat sám.

To že ti zde někdo poradí jeden, dva monitory z mnoha, není žádné řešení.

Monitor se kupuje jednou za pár let a je tedy třeba řádně vybírat a přemýšlet co chci. V kamenném obchodě ho můžeš i vyzkoušet.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.10.2015 11:27
ověřen
příspěvků:2 090

Jen na doplnění:

Je velký rozdíl mezi monitory CRT (staré s vakuovou obrazovkou) a monitory LCD (skoro jedno, zda s podsvícením "zářivkovým" nebo LED). Opět zkus pohledat na netu, jaký vliv mají tyto typy monitorů na zrak a jak se negativním vlivům bránit.

A znovu opakuji: nezlob se, ale já to za Tebe hledat nebudu!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace