Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > Lesklý nebo matný monitor?

Lesklý nebo matný monitor?

02.07.2015 09:27
příspěvků:4

Ahoj, tak mám na vás zase jednu novou otázku.

Vybral jsem si tento monitor: SAMSUNG S24D390HL, ale nemohu se rozhodnout, zda-li ho mám koupit s lesklým nebo matným displejem (Na našem trhu je z velké většiny dostupný s lesklým displejem, ale našel jsem i pár obchodů, kde ho nabízejí s matným). O této problematice jsem sice hodně četl, ale mnohdy se i odborné názory liší a zatímco někteří chválí lesklé displeje pro jejich plnější barvy, lepší pozorovací úhly a tmavší černou, druzí je zcela odsuzují z důvodu ohromných odlesků a náchylnosti na ušpinění a zcela popírají jakýkoliv větší rozdíl v podání barev a celkově lepším obrazu oproti matným panelům.

Mě osobně by ty odlesky a náchylnost na prach ani tak moc nevadily (stejně mám zatažené závěsy a v pokoji skoro vůbec nesvítím), kdyby to bylo vynahrazeno znatelně lepším obrazem. Nejsem si ale jistý, zda-li je ten rozdíl pro běžného člověka vůbec rozpoznatelný a jestli tedy budou z lesklého povrchu plynout i nějaké výhody. Navíc mám strach, že se lesklý povrch displeje lehčeji poškrábe (mikroškrábance), což by mě zajisté v budoucnu iritovalo...

Proto bych rád na tuto věc znal i váš názor a zajímá mě, jestli jsou barvy skutečně lepší a zejména jestli se lesklé monitory dají skutečně lehčeji poškrábat něž matné. Respektive, jestli z vás má někdo poškrábaný lesklý monitor i přes velmi dobrou péči o něj...

Díky,
Dominik

PS: Případně jestli bych neměl zvážit místo Samsungu koupi tohoto monitoru od Asusu: ASUS VX239H

02.07.2015 10:51
ověřen
příspěvků:1 873

To konečné rozhodnutí bude tak či tak na tobě,

ale pokud to chceš na doma, tak hodně plusových ohlasů je v tomto případě na lesklé monitory.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
02.07.2015 11:22
ověřen
příspěvků:4 972

Mám lesklý a nevidím problém, ale s matným jsem neporovnával.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace