Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Lenovo X61 - Baterie

Lenovo X61 - Baterie

07.03.2012 14:18
příspěvků:15

Ahoj, mam takovej problém, mam tu pred sebou kamaradovo Lenovo X61, je v nem 75Wh baterka, ale jaksi nefunguje tak jak by mela. Nabije se na 100%, NB se z ní dá používat tak 30 minut, pak prejde do rezimu hibernace. Když znovu naskočí, je tam pouze cca 3% baterie. Pokud se dá NB nabíjet, nabíjí se postupně až do 10%, potom skočí na 100%.

Celý tento problém začal reinstalací systému (win7 na win7, všechno stejný, jen vyčistit systém). Power managment hlásí: "The battery is in good condition", a počítač cyklů: 62.

Nesetkal jste se s tím někdo?

07.03.2012 14:25
příspěvků:5 728

je notebook v zaruce? Vypada to na odchazejici baterii-ale muzete zkusit pro jistotu nejakou live distribuci linuxu (treba ubuntu)a nechat to nekolikrat vybit a nabit. Jestli bude i tam problem, tak se bude jednat o HW problem (bud elektronika baterie v haji-na to se vztahuje klasicka zaruka a nebo je kapacita baterie spatna-tam je zaruka obvykle pul roku).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.03.2012 14:32
příspěvků:88

Já mám u Lenova v Power managmentu možnost resetování ukazatele stavu baterie.Nemá tam to jeho Lenovo X61 taky něco takového?Možná by to mohlo být ono ale nevím je to jen takový nápad

07.03.2012 14:42
příspěvků:15

Moznost resetovani ukazatele baterie jsem nenasel, kde asi by tam melo byt? je tam pouze možnost Perform reset - coz je rizene nabiti a vybiti baterie. V cem mi pomuze linuxova distribuce? linux neznam, tudiz nevim, jestli tam treba neni jiny zpusob rizeni napajeni a mohlo by to pomoci?!

07.03.2012 14:48
příspěvků:5 728

Jde ciste o nabijeci a vybijeci cyklus-linux znat nemusis.

jinak jsem na aj foru neco nasel, je to sice v aj, ale snad anglicky umis

1. Bring up your Power Manager via:

... a. Double clicking on your battery gauge on your taskbar, or

... b. Pressing Fn+F3, then click "Manage Settings...", or

... c. Hitting your "ThinkVantage" blue button, click "ThinkVantage Technologies" > "Power Manager".

2. Click on the "Battery Information" tab.

3. Click on the "Battery Maintenance..." button.

4. Click on the "Perform Reset..." button.

Follow the on-screen instructions.

I hope that can help to reset your battery. Otherwise, you may need to get a new one.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.03.2012 14:54
příspěvků:15

tento postup s Perform reset jsem jiz delal, bohuzel nepomohl. Zkusim ten linux, me hlavne zarazi ten napis ze baterie je v dobre kondici.

07.03.2012 15:29
příspěvků:88

Teď jsem našel tohle:http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=en|cs&u=http://news.cnet.com/8301-1001_3-10310369-92.html

07.03.2012 15:47
příspěvků:5 728

to se ho netyka. To je klasika u odchazejicich baterii-ukazuji 100% a pak najednou 3%(nebo napr to normalne jede do 70% a pak to skoci k nule a notas se vypne). Myslim ze ta baterka ma uz proste svoje leta za sebou.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.03.2012 16:39
příspěvků:15

baterka je rok stara - to zas neni tolik... mě spíš přijde divný, že to začlo až po reinstalaci, předtim baterka běhala normálně...

07.03.2012 18:37
příspěvků:1 279

Zkuste nějaké live CD/DVD a uvidíte, jak se to bude chovat, podle toho bych volil další postup

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
08.03.2012 21:28
příspěvků:15

Zkousel jsem to v Mandriva Live, uplne stejne... Hlasi ze ma 100%, odpoji se nabijecka, jede do 94%, pak NB prejde do rezimu hibernace, po jeho spusteni baterie hlasi 4%, pripojeni k nabijecce, nabiti na 10% a dal nic (zkousel jsem i setrvani v tomto stavu cca 5 hodin) - po odpojeni nabijecky naskoci zase 100%. A pořád dokola, dnes objednana nova alternativni baterie. Nekde jsem cetl, ze power managment hlasi potom chybu a nezobrazuje zbyvajici cas, nesetkal jste se s tim nekdo? prej se to nejak da obejit.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace