Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Kvalitní notebook pro architekta

Kvalitní notebook pro architekta

03.07.2023 10:26
příspěvků:1

Ahoj,

se změnou pracovního stylu si v současnosti potřebuji pořídit kvalitní laptop pro práci architekta a byl bych moc vděčný za Vaše tipy a doporučení.

V zásadě se rozhoduji mezi platformami Macos a PC. Mám pracovní zkušenosti s oběma prostředími. Osobně je mi asi bližší platforma Macos, ale nechci se rozhodovat pouze na základě emocí.

Sám mám doma iMac 27 s i9 procesorem z roku 2019 a na něm mi funguje bez problémů vše, co potřebuji. V minulosti jsem pracoval na Mac i PC laptopech.

Mé požadavky na laptop:

Dobrý výkon, dobrá grafická karta, RAM min. 16 GB (spíše 32GB), mobilita (váha), kvalitní zpracování/robustnost, tichý chod, velká výdrž baterie, uložiště postačuje okolo 1 TB. Občasné renderování. Pořitovací cena není nedůležitá, ale není to zásadní kritérium pro výběr.

Programy: Archicad, Sketchup, Twinmotion, Adobe (Id, Ps, LrC, il), MS Office.

Kromě obecného srovnání, máte doporučení i na jednotlivé modely?

Mnohokrát díky za jakékoli Vaše doporučení a komentáře.

S pozdravem
Ondřej

13.07.2023 10:08
příspěvků:101

Tak pokud Vám vyhovuje macOS tak bych doporučil MacBook Pro 14" nebo 16" s procesorem M2 Pro nebo M2 Max, teda pokud ten software podporuje Apple Silicon ale I pokud ne Apple Emulátor Rosetta2 je velice robustní a má dobrý výkon.

O kvalitě hardwaru Apple moc asi mluvit nemusím a s těmi novými čipy už se dokonce nepřehřívají tolik.

Windows Laptop je vždycky boj pokud se jedná o nějaký tenký má většinou špatný hardware nebo se přehřívá.

nebo bude laptop příliš velký a nepohodlný, herní.

Já bych se asi osobně vyhnul Aceru ale za to Lenovo nabízí občas něco dobrého např:

https://www.czc.cz/lenovo-legion-pro-5-16irx8h-seda_2/364756/produkt

moc jsem se na cenu nedíval, jediná nevýhoda je že do toho dali Windows 11 Home a ne Pro.

Asi jsem moc neporadil co?

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace