Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Kterou grafickou kartu?

Kterou grafickou kartu?

27.12.2013 17:12
příspěvků:3

Zdravím!

Ve starém PC mi pravděpodobně odešla grafická karta (na monitoru se zobrazí pouze svislé čáry) MSI NX6200AX-TD128.

Bohužel tato karta se již nevyrábí a tudíž bych potřeboval poradit, kterou alternativu zvolit. PC využivají děcka hlavně k netu nebo na psaní seminárek do školy, takže nepotřebuju přehnané nároky na výkon.

Protože jsem v tomto lama, tak se obracím sem s dotazem, jestli tedy má význam ještě investovat do nové karty, nebo už se to nevyplatí? Případně která karta by byla vhodná?

Základní deska MSI K8T Neo2-F.
Díky za váš čas! Fredo

27.12.2013 17:18
příspěvků:5 728

tvoje deska má pouze slot agp a pci. Už to bude 10 let, co se karty do slotu AGP nedělají.

Zeptám se, co na tom pc všechno děláš? jestli to má být jen pro prohlížeč, tak bych koupil v bazaru nebo na aukru nějaké nejlacinější. Nové stojí cca 1100Kč a rozhodně nenabídnou adekvátní výkon toho, co do pcie.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
27.12.2013 17:28
příspěvků:3

Ano, pc bylo kupováno někdy v roce 2005. Teď je už je využíváno hlavně teda dětma ke škole - net + nějaké psaní úkolů ve wordu.

Šlo mi o to, na který (současný) typ karty se zaměřit, protože tomu moc nerozumím. Nebo myslíte, že by se dala sehnat někde v bazaru ještě ta stará nx6200ax? Případně jaký typ poptávat?

27.12.2013 17:44
příspěvků:5 728

Je to úplně jedno ;)

tato je stejná, http://pocitace.aukro.cz/gigabite-agp-256-mb-i3825891751.html (možná vypadá trošku jinak, ale má stejný chip, navíc má víc paměti) a podle obrázku nemá vga (existují redukce dvi<->vga). Jestli máte bílý konektor ve tvaru obdelníku na monitoru, tak si ji kupte.

Použítá grafika může vydržet třeba jen pár měsíců, to jen pro upozornění ;)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
27.12.2013 18:15
příspěvků:3

Díky za reakci. Avšak doporučil byste mi nejakou přímo s vga vystupem? Ať nemusim shánět redukci.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace