Úvod > Fórum > Internet > Internetová komunikace > Kabelové připojení internetu je pomalejší než přes WiFi

Kabelové připojení internetu je pomalejší než přes WiFi

10.03.2020 13:44
příspěvků:1

Zdravím, koupil jsem si nový modem (ZTE H267A) s novým poskytovatelem internetu a mám problém, když provedu internetový test rychlosti, maximální rychlost je uzamčena přibližně mezi 68-72 Mbps (přibližně polovina maximální rychlosti internetu), ale přes WiFi s ostatními zařízeními je přes 130 Mbps.

Vyzkoušel jsem tedy stejný port se stejným kabelem u mého staršího notebooku a rychlost je jako u jiných zařízení na WiFi (130 Mbps).

Problém tedy nebude v modemu, ani v kabelu, ale buď přímo v SW, nebo v HW základní desky.

Takže jsem se pokusil aktualizovat na nejnovější ovladače, pak i Windows a dokonce jsem zkusil každý jednotlivý port zvlášť i s pomocí jiných kabelů (kdyby náhodou), které jsem měl, a to problém nevyřešilo.

Mám MB Asus H81 - Gamer s integrovanou síťovou kartou.

Dodám, že předchozí poskytovatel internetu mi povolil maximálně 50 Mbps, takže nemůžu říct, že to před tím fungovalo správně.

Měl někdo stejný problém a vyřešil ho? Nějaké nápady? Sítím moc nerozumím, takže už mě nic moc nenapadá

Děkuji za odpovědi.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace