Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Jednobarevná obrazovka a bzučící pc
|<<1>>|

Jednobarevná obrazovka a bzučící pc

01.05.2017 15:05
příspěvků:19

Zdravím,před cca 3 týdny jsem si koupil nové pc,v něm mám grafiku Gigabyte radeon rx 480 g1 4gb a po pár dnech mi začla při hraní (jakékoliv) hry i na nejmenší detaily dělat to co je na videu v příloze,tzn. vypadne,pc nereaguje a monitory ukazují pouze 1 barvu,většinou zelenou ale mění se to a bzučí,když pc restartuji tak je vše ok,ale jakmile zapnu zase nějakou hru tak po pár minutách hraní to udělá tohle

Stalo se mi to zatím u každé hry a to mi ty hry většinou (na ultra) běhají na 110 FPS a teplota grafiky je většinou okolo 70-80°C (zatím mi při hraní teplota nešla nad 81°C u grafiky),procesor se pohybuje s teplotou okolo 50-60°C (nikdy nešla víc než 61°C)

Celá sestava je :
i5 7600
Gigabyte radeon rx480 g1 4gb
MSI Z270-A PRO
8GB DDR4 RAM
SSD 120 GB
1TB HDD

čím to může být?nebo je to jen vadný model a mám grafiku reklamovat?Díky za rady.

video : https://uloz.to/!nuBaKWtX4tWR/video-1493650690-mp4

01.05.2017 15:09
příspěvků:757

Zkus integrovanou grafiku (RX480 z PC vyndej)

Zdroj je jaký?

Podle videa máš dva monitory - zkus zapojit jen jeden.

Neproběhla aktualizace ovladače grafiky (před vypadáváním obrazu)?

01.05.2017 17:40
příspěvků:19

zdroj : Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM

Grafiku jsem vyndal,pc spustil,vše ok,začlo se mi něco instalovat (předpokládám něco spojeného s tou integrovanou grafikou),ale hry jsem nespouštěl,přece jen nechci si to odpálit :-D

1 monitor jsem odpojil,zapnul jsem Far Cry Primal (u této hry mi to dělá při každém spuštění,u ostatních třeba 1 za 5 spuštění nebo 1 za hodinu a půl hraní dané hry) a žádná změna,hned po prologu to udělalo to samé,teploty atd. při hraní na 1 monitoru-viz. barevná fotka

Ovladače pravidelně aktualizuji přes amd radeon settings a teď mi to nabídlo aktualizaci z verze 17.4.2 na verzi 17.4.4,aktualizoval jsem a spustil jsem Primal s 2 monitory,po prologu zase to samé,teploty-viz. černobílá fotka

01.05.2017 17:40
příspěvků:19
gfm | 01.05.2017 15:09

Zkus integrovanou grafiku (RX480 z PC vyndej)

Zdroj je jaký?

Podle videa máš dva monitory - zkus zapojit jen jeden.

Neproběhla aktualizace ovladače grafiky (před vypadáváním obrazu)?

.
01.05.2017 17:48
příspěvků:757

S integrovanou grafikou si nic neodpálíš. iGPU pouze nemá výkon dedikované grafiky, takže budeš mít pouze méně detailů a FPS ve hře.

Vyzkoušej to na tu integrovanou grafiku. Pokud bude vše OK, je třeba hledat vadu v grafice RX 480, případně zkusit např. starší ovladač od AMD.

--
Ještě co znamená bzučící PC?

01.05.2017 18:18
příspěvků:19

vyzkoušel jsem,vše bylo ok,předtím mi to vypadávalo přímo na tom 1 samém místě,teď jsem se dostal i dál,takže to bude v RX 480

Bzučící pc-kdykoliv to vypadne,tak to začne vydávat bzučivý zvuk(brum),jde to slyšet i na tom videu co jsem posílal předtím

01.05.2017 18:22
ověřen
příspěvků:4 972

Zdroj

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.05.2017 18:39
příspěvků:757

Aha, slyším bručení z reproduktorů.

„teď jsem se dostal i dál“ …takže to teď nedělá vůbec nebo to bručí někde dál?

Cesty jsou nejspíš dvě, výměna grafiky, nebo zmíněného zdroje.

Bios MB je aktuální? Zkusit starší ovladač grafiky… jestli to není nějaká kolize SW???

Zkusil bych i test grafiky RX 480 pomocí FurMark a měřit teplotu (GPU-Z).

01.05.2017 19:36
příspěvků:19

vůbec,jelikož jsem se dostal i dál a můžu i hrát,ne se jen dívat na cutscény aby mi to pak vypadlo,jako předtím s grafikou

Bios je aktuální..zatím mi to dělalo ve všech verzích aktualizací ovladačů na grafiku (celkově jsem ovladače aktualizoval asi už 7x)-vždy jsem pak vyzkoušel jestli se něco nezměnilo-vše zůstalo stejné.

Fur Mark při GPU stress testu na mě vyplivnul toto(viz. obrázek)

--koukám že to neni k přečtení tak to přepíšu :-D

time : 00:17:21
Frames : 65016
FPS- 61 (min 19;max 65;avg 62)

GPU1-core:960MHz,mem:1750 MHz,temp: 79,GPU load: 100%,fan:75%

GPU1- 79°C (min 49°C - max: 81°C)

01.05.2017 19:36
příspěvků:19
gfm | 01.05.2017 18:39

Aha, slyším bručení z reproduktorů.

„teď jsem se dostal i dál“ …takže to teď nedělá vůbec nebo to bručí někde dál?

Cesty jsou nejspíš dvě, výměna grafiky, nebo zmíněného zdroje.

Bios MB je aktuální? Zkusit starší ovladač grafiky… jestli to není nějaká kolize SW???

Zkusil bych i test grafiky RX 480 pomocí FurMark a měřit teplotu (GPU-Z).

a při GPU benchmarks a presetu 1080 toto
01.05.2017 20:09
příspěvků:757

Je docela divný, že se při testu (100% zatížení grafiky) chyba neprojevila a všechno se zdá OK.

Osobně bych před reklamací grafiky zkusil PC přeinstalovat a hry spustit na čistý instalaci WIN (nějaká kolize se SW běžícím na pozadí???). Všechny zkoušený hry jsou přes Steam, nebo samostatně instalovaný?

01.05.2017 21:07
příspěvků:19

U toho benchmark testu se mi nahoře ukázaly % dokončení,ale u toho druhýho nic,tak jsem čekal co se stane a čekal jsem 17 minut a pak jsem to vypnul,protože to ukazovalo posledních 12 minut pořád to samé.

Právě,že samostatně instalovaných je většina,pár jedu přes Origin a Steam-u těch se tenhle problém projevuje nejméně (BF3-stalo se jen 1x,BF4;MP-asi 2x-SP každou misi,CS:GO-1x)

Jinak zbytek je samostatně a u některých to je méně,u některých více.

u Mafie 3 to nebylo snad ani 1x,ale třeba u Far Cry Primal nebo Far Cry 4 je to prakticky pořád,to samé u Wolfenstein the New Order

Hitman(nejnovější) běhá v poho,to samé i GTA V,ale jsou tu i hry,které jsem nezkoušel,jelikož jich mám celkem dost.

Kolize se SW na pozadím je možná,ale než začnu hrát,tak vypnu co můžu (Daemon Tools,Steam,uTorrent,Team Speak,TS Overwatch)

a mám zapnutý jen antivirák,anti malware,cloud a programy na ukazování fps ve hrách [msi afterburner].

Zkusím to přeinstalovat a uvidíme jak to dopadne a díky moc za rady a ochotu :-)!

02.05.2017 08:59
příspěvků:513

Dočítal som sa že máš Msi Afterburner, skús ho dať preč, hoď si optimalizácie na hry a pak daj vedieť... Je to taký šplech, ale za pokus nič nedáš... Viem že msi afterburner občas robí problémy, ak s ním neumíš... Btw cez 80celzia na grafike? To je aj možné pri súčasnom coolingu? Really? :-D

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
02.05.2017 17:15
příspěvků:19

Vypnul jsem ho,ale žádná změna,prakticky se to stalo ještě dřív,než se to stává normálně..

Očividně to je možné :-D

02.05.2017 17:23
ověřen
příspěvků:4 972

Zkus jiný zdroj. Nějaký testy jsou celkem k prdu. Je třeba mít ten zdroj zatížený několik hodin a ne několik minut.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
02.05.2017 17:29
příspěvků:19

Dobře,díky..A jaký bys doporučil?přece jen se v tom tolik nevyznám

02.05.2017 17:31
ověřen
příspěvků:4 972

To já ti neporadím, tady je od toho uživatel gfm a ten s tím má zkušenost.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
02.05.2017 19:39
příspěvků:757

Zdroj https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/produkt

Zkusil bych ale ještě otestovat jednotlivé komponenty, takový základ

http://www.x-computers.eu/s/recenze/taktovani/12-09-21-testy-stability/

Samozřejmě je třeba testovat delší dobu (i několik hodin).

Nějaká možnost vyzkoušet grafiku v jiném PC není?

03.05.2017 15:11
příspěvků:19

díky za tip na zdroj ;)
Komponenty testovány:

GPU (test jsem udělal znova,protože na linku cos poslal tam zaškrtávali ještě nejvyšší zátěž u ,,anti-aliasing,''což jsem nezaškrtával při předchozích testech.

výsledky: FPS (avg 12,min 12,max 14)

Teplota max.81,vyšplhalo se to na 81,ale spíš to zůstávalo u hladiny mezi 78-80

HDD-access time 14.1 ms
Average 164.5 Mb/s

(Podle toho co bylo napsáno na stránce jsou tyto výsledky ok)

SSD-access time 0,092 Ms
Average 409,7 Mb/s (taky by mělo být ok)
CPU-test trval 8 hodin,59 minut
Minimální teploty jáder : 33,34,33,35
Maximální teploty jáder : 70,70,69,69
Celková možná maximální teplota 100
Bohužel tuto možnost nemám

04.05.2017 06:09
příspěvků:757

Předpokládám, že během testů se žádná chyba neprojevila. Výsledky jsou OK.

RAM jsi netestoval? I když při chybě modulu by spíš nastal crash Windows (modrá obrazovka).

Můžeš zkusit tu čistou instalaci WIN (pokud není nějaká kolize např. s antivirem,…????, popř. jiný verze ovladačů, připojit grafiku na jiný monitor/TV, popř. přes jiný výstup (někdy zlobily i kombinace určitých grafik a monitorů – to by ale zase dělalo hned od začátku), projet ještě jen tak na zkoušku 3dMark a PCmark.

Jinak je to spíš na záměnu dílů a zjišťování co zlobí. Zmonitoroval bych závadu (např. to video co si dával) udělal soupis her kde to zlobí a zkusit s těmi podklady reklamovat jako první grafiku. Případně, nevím kde si to kupoval, zeptat se prodejce zda by ti PC neotestoval s jinou grafikou on. Za zeptání nic nedáš. Pokud nemáš, co jiného do PC vrazit, těžko to odhalíš.

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace