Úvod > Fórum > Ostatní > Je to možné nebo je to hloupost...

Je to možné nebo je to hloupost...

21.11.2015 15:15
příspěvků:13

Ahoj, jenom bych se rád ze zvědavosti zeptal na takovou věc.

Lze ovládat cizí počítač z jiného počítače?

Samotnému mi to přijde přitažené za vlasy když si vezmu že počítač je chráněn záležitostmi jako je antivirus,Firewall,Windows Defender atd. Pokud se ovšem případně někdo dokáže dostat do PC i přes tyto ochrané programy jak se proti tomu chránit a jakým zbůsobem může někdo ovládat jiné PC.

Ještě jednou podotýkám že mi to přijde šílený.

PS.děkuji za odpovědi...

21.11.2015 15:31
ověřen
příspěvků:19

Zdravím tě,

odpovím rychle .... ano je to možné i když jsi zabezpečený AV programy. Jako koncový uživatel můžeš ovlivnit chod počítače a může se ti někdo nabourat a také ovládat počítač. Čtení je toho plný internet. Setkal jsem se s tímto párkrát při čištění počítačů.

„Jsem také člověk, ale prosím vás, neříkejte to nikomu.“ ( Gabriel Laub )
21.11.2015 15:39
ověřen
příspěvků:2 090

A nejlepší a nejjednodušší ochrana je odpojení se od internetu

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.11.2015 15:47
ověřen
příspěvků:4 972

Ano možné to je a měl by tomu zabránit Firewall, který lidé nepoužívají vždy.

Jenomže útočníci mají vždy náskok, takže ani fw to na 100% nejistí.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.11.2015 15:56
ověřen
příspěvků:2 090

Žádný Firewall to nevyřeší. Šikovný hacker Ti je schopen přejít přes všechny komerčně dostupné ochrany a i většinu průmyslových - viz hacknuté weby různých "tajných" institucí, vládní weby a jánevímcoještě.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.11.2015 16:00
ověřen
příspěvků:4 972

Místo spamování si znovu přečti co jsem psal !!!

Edit: omlouvám se, že jsem odpověď rozvinul. Jednoduchá odpověď na otázku by byla ANO.

Jenomže.....

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.11.2015 16:04
ověřen
příspěvků:2 090

Než jsem napsal svůj příspěvek, četl jsem to 3x

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace