Úvod > Fórum > Ostatní > PCForum.cz > Jaký antivir vybrat ?
|<<1>>|

Jaký antivir vybrat ?

03.05.2014 12:22
příspěvků:11

Máte někdo zkušenost s free antivirem Bitdefender ve Windows 8.1? Otec má nový HP notebook a neví, jaký schopný bezplatný antivir použít. Já zkusil Bitdefender ve win 7 a dobrý. Děkuji za reakce.

20.05.2014 18:41
příspěvků:117

Dotaz? To je dost blbé téma ne? Ale to ať posoudí administrátoři. Chtěl jsem se zeptat, proč právě tento antivir.

www.mcz.16mb.com www.podpora.16mb.com https://www.facebook.com/magiccz https://www.youtube.com/channel/UC2Mu7gTjCNJG6P9wPDKpKHQ
20.05.2014 18:53
ověřen
příspěvků:1 280

Nevidím jediný důvod, proč by téma mělo být blbé ?!?

Jinak k dotazu. Zkušenosti s tímto Av nemám, ale mohu vřele doporučit Avast free antivirus, či Aviru (zde bohužel menu v AJ). Oba jsou to kvalitní antiviry. Nemají zbytečné poplachy a Avira obsadil první příčku, mezi antiviry ;)

EDIT: Teď jsem si toho naspisu všiml, opraveno :-)

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
20.05.2014 20:47
příspěvků:542

Já bych naváhal zkusit Panda Cloud Antivirus :-) Pozná (občas bohužel) vše. Důkladně proskenuje počítač a je jednoduchý na ovládání. Avirou zkušenost nemám, ale hodně jsem o ní slyšel že je dobrá, tak proč to nezkusit :-)

GzM
22.05.2014 18:13
příspěvků:117

Taky používám Avast. Lepší je určitě ESET, ale bohužel není zadara, no...

www.mcz.16mb.com www.podpora.16mb.com https://www.facebook.com/magiccz https://www.youtube.com/channel/UC2Mu7gTjCNJG6P9wPDKpKHQ
24.05.2014 15:18
příspěvků:14

Používam tiež Avast a som s ním spokojný.

26.05.2014 21:15
ověřen
příspěvků:206

Pokud je uživatel amatér, aj nemá rád tak Avast

pokud aj nevadí, lze šáhnout po aviře. Později bych doporučil zakoupit eset :-)

08.06.2014 20:41
příspěvků:2
rubik3 | 20.05.2014 18:53

Nevidím jediný důvod, proč by téma mělo být blbé ?!?

Jinak k dotazu. Zkušenosti s tímto Av nemám, ale mohu vřele doporučit Avast free antivirus, či Aviru (zde bohužel menu v AJ). Oba jsou to kvalitní antiviry. Nemají zbytečné poplachy a Avira obsadil první příčku, mezi antiviry ;)

EDIT: Teď jsem si toho naspisu všiml, opraveno :-)

Dobrý den, používám Eset Smart security a jsem s ním nadmíru spokojen. Před 14-ti dny jsem opravoval netbook. Majitel PC si stěžoval, že je strašně pomalý a seká se. V PC byl nainstalován AVAST FREE, vše ukazoval jako naprosto v pořádku bez virů. Chtěl jsem utilitou AIDA diagnostikovat, zda se počítač nepřehřívá. Bohužel však marně. Počítač mi nedovolil jakýkoliv administrátorský zásah do Windows. Ani flash nešla nainstalovat, ani externí DVD mechanika. Ani připojení k mé sítí WIFI. Takže jsem usoudil, že se jedná o nějaký druh viru. HDD jsem vyndal a připojil ke svému PC s ESETEM. A panečku ono tam bylo 51 potenciálních aplikací ADAWARE a jeden 1 přímý Virus WIN32/AdAWARE.Bandoo.AD/ aplikace. Po odstranění "52 virů" do karantény bylo vše v pořádku. Zpět jsem potom naistaloval HDD do netbooku. Vše v naprostém pořádku. Najdenou USB šlo nainstalovat, mohl jsem se přihlásit k síti. Zkrátka PC fungovalo razantně svižněji.

Takže opakuji AVAST FREE určitě nikdy!!! NEDOPORUČUJI!!!

Mimochodem, není nikdy nic zadarmo, jsou to jen kecy a SW obzvlášť. Myslím si, že 1050kč ročně není tolik za kompletní ochranu Vašich dat.

S pozdravem E.

19.06.2014 12:16

(účet zrušen)
příspěvků:16
pavelkofi | 03.05.2014 12:22

Máte někdo zkušenost s free antivirem Bitdefender ve Windows 8.1? Otec má nový HP notebook a neví, jaký schopný bezplatný antivir použít. Já zkusil Bitdefender ve win 7 a dobrý. Děkuji za reakce.

Ať děláš co děláš, každý antivirus je jiný a jinak funguje.Ty co se hodně propagují sice nejsou špatné, ale každý se chrání proti jiným antivirům a jinak blokuje OS a zadává do něj kody aby si zablokoval uživatele a ovládal ho.To dělá s oblibou Avast.Eset je placený.Avira a Panda se zhoršila, Bitdefender je také placený a někdy i zablokuje hlavní řídící funkce.V celku je to jedno.Každý má své pro a proti.Jeden hlavní však nestačí.Musí být i 2-3 offline antiviry pro namátkovou kontrolu, Malware antivir a další kontroly.To, že je v antiviru plná ochrana, neznamená, že tě ochrání.Většinou je to do počtu a zabírá zbytečně pamět a brzdí systém.No, žádná sláva.

Ty méně známé antiviry dělají totéž a bez zátěže a brzdy.Chce to vyzkoušet. Např.UnThreat Antivirus engl. který hlídá i poštu a strčí do kapsy všechny ty preferované.Firewall v systému postačí a Malwarebytes pro dopomůže. Pokud není zabezpečen prohlížeč doplňky bude vždy problém. Každému co hrdlo ráčí a podle svého.

15.04.2015 18:01
příspěvků:3

Kupa rad ,že?

problém je v tom že každý doporučí to co se osvědčilo jemu,

to není nic proti předchozím pisatelům,co člověk,to zkušenost,konkrétně já mám zase špatnou zkušenost s Esetem a i s avastem,Panda od slovenských sousedů byl kdysi dobrý,dnes nevím. A obecně nejsem moc zastáncem free antivirů.

Můj názor je Kaspersky antivirus konkrétně

Kaspersky Internet Security ,placený,ano.

Ale Kaspersky používám přes 12 let a nikdy jsem neměl problém

a když už, tak odhalen.

Ale jak jsem napsal,je to o zkušenosti uživatele s těmito produkty, na druhém PC jsem postupně laboroval a zůstal u K.A.

PS: třeba na Ebay jde koupit licence levněji.

Přeji hezké vybírání :-), je to těžké.

15.04.2015 18:03
příspěvků:3
- | 19.06.2014 12:16

Ať děláš co děláš, každý antivirus je jiný a jinak funguje.Ty co se hodně propagují sice nejsou špatné, ale každý se chrání proti jiným antivirům a jinak blokuje OS a zadává do něj kody aby si zablokoval uživatele a ovládal ho.To dělá s oblibou Avast.Eset je placený.Avira a Panda se zhoršila, Bitdefender je také placený a někdy i zablokuje hlavní řídící funkce.V celku je to jedno.Každý má své pro a proti.Jeden hlavní však nestačí.Musí být i 2-3 offline antiviry pro namátkovou kontrolu, Malware antivir a další kontroly.To, že je v antiviru plná ochrana, neznamená, že tě ochrání.Většinou je to do počtu a zabírá zbytečně pamět a brzdí systém.No, žádná sláva.

Ty méně známé antiviry dělají totéž a bez zátěže a brzdy.Chce to vyzkoušet. Např.UnThreat Antivirus engl. který hlídá i poštu a strčí do kapsy všechny ty preferované.Firewall v systému postačí a Malwarebytes pro dopomůže. Pokud není zabezpečen prohlížeč doplňky bude vždy problém. Každému co hrdlo ráčí a podle svého.

Tři antiviry v PC? člověče nedivte se že vám to pak najde virus,protože sken vám najde podezřelé řetězce ve skrytých souborech druhého a třetího antiviru.

Tohle už nikdy nikomu prosím neraďte.

15.04.2015 18:38
příspěvků:117
- | 19.06.2014 12:16

Ať děláš co děláš, každý antivirus je jiný a jinak funguje.Ty co se hodně propagují sice nejsou špatné, ale každý se chrání proti jiným antivirům a jinak blokuje OS a zadává do něj kody aby si zablokoval uživatele a ovládal ho.To dělá s oblibou Avast.Eset je placený.Avira a Panda se zhoršila, Bitdefender je také placený a někdy i zablokuje hlavní řídící funkce.V celku je to jedno.Každý má své pro a proti.Jeden hlavní však nestačí.Musí být i 2-3 offline antiviry pro namátkovou kontrolu, Malware antivir a další kontroly.To, že je v antiviru plná ochrana, neznamená, že tě ochrání.Většinou je to do počtu a zabírá zbytečně pamět a brzdí systém.No, žádná sláva.

Ty méně známé antiviry dělají totéž a bez zátěže a brzdy.Chce to vyzkoušet. Např.UnThreat Antivirus engl. který hlídá i poštu a strčí do kapsy všechny ty preferované.Firewall v systému postačí a Malwarebytes pro dopomůže. Pokud není zabezpečen prohlížeč doplňky bude vždy problém. Každému co hrdlo ráčí a podle svého.

2-3 AV? Víte, že u každého antiviru se píše, že není vhodné používat zároveň s jiným antivirem? Některé Vám dokonce napíšou, abyste ostatní odstranili. Ty antiviry se potom bijou a hádají, navzájem se blokují a výsledek je mnohem horší, než kdybyste používal antivir jeden.

www.mcz.16mb.com www.podpora.16mb.com https://www.facebook.com/magiccz https://www.youtube.com/channel/UC2Mu7gTjCNJG6P9wPDKpKHQ
15.04.2015 19:34

(účet zrušen)
příspěvků:16
kaplanj | 15.04.2015 18:03

Tři antiviry v PC? člověče nedivte se že vám to pak najde virus,protože sken vám najde podezřelé řetězce ve skrytých souborech druhého a třetího antiviru.

Tohle už nikdy nikomu prosím neraďte.

Hlupák se ozval.Psané je offline ne online.To znamená 1 nastálo online a další offline jsou pouze na kontrolu.Pokud myslíte škodnou Avast ap. tak jste vedle.Kontrola je nezbytná a poté nechat a nebo smazat.Podezřelé řetězce třetích stran?kde jste to pochytil?Jsou aplikace, které vám je zneškodní před kontrolou.

15.04.2015 19:35

(účet zrušen)
příspěvků:16
danielbernatek | 15.04.2015 18:38

2-3 AV? Víte, že u každého antiviru se píše, že není vhodné používat zároveň s jiným antivirem? Některé Vám dokonce napíšou, abyste ostatní odstranili. Ty antiviry se potom bijou a hádají, navzájem se blokují a výsledek je mnohem horší, než kdybyste používal antivir jeden.

Musíte vědět jak na to.Potom není problém.

15.04.2015 20:01
ověřen

(účet zrušen)
příspěvků:39
- | 19.06.2014 12:16

Ať děláš co děláš, každý antivirus je jiný a jinak funguje.Ty co se hodně propagují sice nejsou špatné, ale každý se chrání proti jiným antivirům a jinak blokuje OS a zadává do něj kody aby si zablokoval uživatele a ovládal ho.To dělá s oblibou Avast.Eset je placený.Avira a Panda se zhoršila, Bitdefender je také placený a někdy i zablokuje hlavní řídící funkce.V celku je to jedno.Každý má své pro a proti.Jeden hlavní však nestačí.Musí být i 2-3 offline antiviry pro namátkovou kontrolu, Malware antivir a další kontroly.To, že je v antiviru plná ochrana, neznamená, že tě ochrání.Většinou je to do počtu a zabírá zbytečně pamět a brzdí systém.No, žádná sláva.

Ty méně známé antiviry dělají totéž a bez zátěže a brzdy.Chce to vyzkoušet. Např.UnThreat Antivirus engl. který hlídá i poštu a strčí do kapsy všechny ty preferované.Firewall v systému postačí a Malwarebytes pro dopomůže. Pokud není zabezpečen prohlížeč doplňky bude vždy problém. Každému co hrdlo ráčí a podle svého.

Zcela nechápu tvé vyjádření a nemám ani v úmyslu ho pochopit, ale upřimně ti mohu jen napsat, že buď jsi zdravě paranoidní nebo bych ti zakázal přístup na internet a doporučil zdravou dávku jarního slunce.

zapamatuj jsi jedno pravidlo, které má pevné jádro na internetu. Vyjádři se, řekni svůj názor, učiň zkušenosti, ale nekopej kolem sebe a neurážej druhé. My si přečteme Tebe a Ty nás.

AV programy byly a jsou vytvořeny pro ochranu méně zdatných uživatelů a těch jenž chtějí být v bezpečí ( ten pocit je primární ) a věří, že ti kteří ho vytvořily vědí co dělají.

"Tlačit" várků známých AV do jednoho kbelíků a tvrdit, že ten je takový a ten onaký, jeden placený druhý né, není a nebude nikdy argument a patříš mezi várku dalších, kteří se vyjadřují úplně stejně, ale vůbec nemají žádná fakta.

Zjisti si zkušenosti a technické studie o AV jádrech a společnostech, které den co den vyvíjení a " zdravě pracují " pro druhé. ( také dostanu odměnu za dobře provedenou práci kupodivu )

Můžu snad s tebou souhlasit částečně v posledním odstavci, což máš pravdu, že někteří ( zkušení uživatelé ) nepotřebují žádné zabezpečení a vědí co mají dělat, aby nebezpečí z venčí předešli a vystačí si z pevným základem FW a jednorázové bezpečnosti utility.

Přeji všem klidnou debatu a hezký večer.

15.04.2015 20:41

(účet zrušen)
příspěvků:16

Neotravuj reklamou tritong.DDD

15.04.2015 20:57
příspěvků:3
- | 15.04.2015 19:35

Musíte vědět jak na to.Potom není problém.

ano samozřejmě,ale ne pro uživatele,který chce ochranu

o kterou se prakticky "skoro vůbec" nemusí starat.

Ale, už je od vás trochu paranoia

a upřímě řečeno,pokud potřebujete v PC 3x antivirus,

tak jste hlupák s prominutím vy.

16.04.2015 07:02

(účet zrušen)
příspěvků:16

Neznalost u vás je zcela evidentní!!Je má věc co používám a vám do toho nic není.Mám své postupy vy své podle davu!!Pokud neumíte pracovat se svým a máte špatné zařízení, aplikace a musíte jen to, co vám vnutí, je chyba na vaší straně.Také se do vás nestrefuji a neurážím vaší paranoiou, která z vás a ostatních přímo kteří ji používají jako urážku vyzařuje jako svatozář.Pokud máte problémy s vaší psychickou kondicí, běžte se vyšetřit a neotravujte zlými psychopatickými výlevy vaší osobnosti.3 vaše reakce to jasně prokazují!!

Nejdříve si pořádně přečtěte co je psáno, pochopte to, problémy hledejte u aplikací a výrobců, zkuste to a potom reagujte.Děláte to obráceně a podle zmanipulovaného davu.To je jisté!!

Neodpovídejte a nepřekrucujte své názory a druhých.

Nejsem tu abych čelil-a zástupu hloupých a zmanipulovaných bez rozumu.

16.04.2015 10:16
ověřen
příspěvků:2 090

Jestli tu má někdo problémy s psychickou kondicí, tak jsi to jedině ty. Tvé vyjadřování a napadání ostatních svědčí o neléčené schizofrenii. Tvé IQ odhaduji tak na 60-70.

Takže si hezky vem kyblíček a lopatičku, běž si hrát na píseček - dneska je na to nádherně - a hlavně nebij ostatní děti, ano?

Omlouvám se za OT, ale tohle jinak řešit nejde - kromě BANu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
16.04.2015 11:08
ověřen
příspěvků:1 873

Chlapi jste jak malí Jardi, ....
----------------------

Ad nora111 ...> Nejsem tu abych čelil-a zástupu hloupých a zmanipulovaných bez rozumu.

-------

Kdybys neoprašoval cca rok staré téma, tak bys udělal lépe.

Tazatel už v tomto směru a za tu dobu má jistě jasno.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace