Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Jak zaheslovat wifi s WL 5450 ap - rada pro lamu

Jak zaheslovat wifi s WL 5450 ap - rada pro lamu

29.02.2012 19:13
příspěvků:2

Dobrý den,

prosím o radu, zda a případně jak lze zaheslovat wifi připojení. Mám router WL 5450 ap (AirLive). Nedávno jsem zjistila, že pokud je přihlášený jeden počítač, ostatní se můžou připojit bez jakéhkoliv zadání hesla, tj. pokud si se mnou soused sladí biorytmus, tak nemusí platit na připojení, protože má moje.

Technik poskytovatele mi tvrdí, že to na tomto routeru nelze zaheslování nastavit, což se mi zdá divné. Bohužel jsem na netu našla jen anglický návod, ve kterém se poněkud ztrácím

Prosím o pomoc. Jsem lama, ale snaživá a učenlivá.

29.02.2012 20:02
příspěvků:5 728

strana 21 nastav na wpa/tkip, zadej heslo a je hotovo... Jinak osobne tady ten router nedoporucuju (seka se, nestiha, je pomalej,...).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
29.02.2012 20:25
příspěvků:2

Díky.

Na ovládání si mám stáhnout toto? http://cz.airlive.com/support/support_3a.jsp?pdid=PD1217474145063 - tedy tu poslední verzi 3.2.1.3.9? Abych si ho omylem nepřeinstalovala nebo tak něco

A když si nastavím Wireless Access Control Mode ze strany 27, tak tím definuji, kdo může být připojený a kdo ne, chápu to správně?

Router zatím celkem funguje, nejsou na něj extra nároky, tak ho nechci vyhazovat jen kvůli tomu, že ho neumím nastavit. Je nějaký cenově dostupný, co bys doporučil?

01.03.2012 07:12
příspěvků:5 728

nene, do weboveho prohlizece napis 192.168.100. 252 (jestli ti to nepojede, tak pust CMD a tam ipconfig -all a zadej IP vychozi brany). heslo a jmeno by melo byt admin (ale to bude v manualu napsany nebo na spodku toho routeru).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace