Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Jak odpojit interní webkameru u notebooku?

Jak odpojit interní webkameru u notebooku?

15.06.2012 11:18
příspěvků:12

V BIOSu o ní zmínka není. Nevěřím tomu, že je třeba odpojit jakýsi konektor uvnitř notebooku.

Děkuji za odpověď.

15.06.2012 14:03
příspěvků:1 279

A není snazší ji zakázat ve správci zařízení? (jinak tuším - nikdy jsem to nezkoumal, že bude mít pár kabelů v konektoru, kterým je připojeno LCD k desce, jelikož pak tam vedou již jen kabely od wifi - anténa)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
15.06.2012 14:20
ověřen
příspěvků:1 280

A proč ji chceš zakázat ? Pokud se ti furt nastavuje např.: ve skypu tak nastav jinou jako výchozí. Jinej důvod mě nenapadá

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
30.06.2012 14:09
příspěvků:12

Proč ji chci zakázat? To neřešte! Třebas proto, abych mohl kamarádovi vyzkoušet jinou, či sám používat jinou, kterou mohu libovolně nasměrovat. Nebo taky ta interní může být K.O. ne.

Nemám rád odpovědi typu: A proč by jsi to dělal!

To se taky někdo mohl A. G. Bella zeptat: A proč by jsi měl vynalézat telefon???

Přesto oboum děkuji za TIPy

30.06.2012 16:05
ověřen
příspěvků:1 280

Promiň, ale jediný důvod mě napadá, že chceš snížit spotřebu. Kdyby byla K.O. Tak s ní nemusíš dělat nic, připojíš externí a v "Zařízení a Tiskárny" ji nastavíš jako výchozí

Ještě jednou se ti omlouvám, jen mě to zajímalo.

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
30.06.2012 16:35
příspěvků:5 728

jediny zpusob je zakazat to zarizeni(to staci na otestovani)-nebo odpojit konektor v notebooku-leda kvuli spotrebe...

webkamery a ruzne ctecky karet jsou vetsinou vnitrne napojeny na USB, takze bios by je ani zakazat nemohl.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
30.06.2012 17:22
příspěvků:12

Pro radeksima: Vím že většina interních zařízení notebooku je většinou připojena na USB. (Čtečky karet, kamery, touchpady a jiné).

Ovšem nemusí být pravda, že bude-li závada kamery takového kalibru, že pouhým zakázáním ji odpojím. Nebude to to samé jako bych ji odpojil fyzicky - rozpojením konektoru kdesi uvnitř notebooku.

Jde mi ale ještě o jinou věc, z jiného soudku: PCMCIA a Expres card. Jiný konektor, jiný interface. Co je výhodnější? Mám za to, že PCMCIA už jsou na ústupu a nahrazuje je všude Expres card. Ovšem Expres card prý visí na USB. Tak nevím, jestli je k něčemu dobré pořídit si převodník LPT,COM/Expres card. Nebude to potom to stejné a k ničemu, jako když mám převodník k ničemu - USB/LPT,COM.

Já chci k notebooku prostě poctivý šuplíček který dělá plnohodnotné HW LPT a COM. Ne nějaký virtuální port kde pracuje jen asi 1/3 všech připojených zařízení.

01.07.2012 08:29
příspěvků:5 728

nezda se mi ze by express card byl napojen na usb, co vim tak jsou napojeny pres pci-e.

jinak jsem jeste nezazil aby se nekomu podelala kamera.

a pcmcia je uz starodavna zalezitost-takze pouzit expresscard. a urcite je lepsi pouzit kartu jak nejakou usb paralel. V praci mame par zarizeni, ktere jsou specificke (na nektere musi byt dokonce specialni ovladace) a jedine expresscard.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
13.07.2012 14:48
příspěvků:12

Kamera odešla mě. Po 6 dnech po nákupu. Kreslila místo snímané scény jen černý obdélník.V notebooku neodešla, ale tam jsem ji chtěl právě odpojit abych tuto mohl odzkoušet.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace