Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > IP-1000R umí 2 IP na vstupu?

IP-1000R umí 2 IP na vstupu?

25.05.2007 09:49
příspěvků:7

mám dotaz..

mám přidělen od poskytovatele nějaký rozsah neveřejných IP, x.x.x.101-105, na x.x.x.101 je od poskytovatele naroutovaná (jestli to je správně, nebo promapovaná..) veřejná IP

můžu si vybrat

buď zvolím IP routeru x.x.x.101 a navenek se všechny PC tváří jako připojené přímo přidělenou IP (veřejnou), ale poskytovatelem omezenou rychlostí..

nebo zvolím IP routeru např.x.x.x.102 a můžu využívat plnou rychlost bez omezení, ale jsem schovaný za nějakou společnou IP bez možnosti např. být active u direct conection (strong dc atd..)

a teď dotaz - lze přes tento router nějak vytvořit aby jedno PC za routrem mělo IP x.x.x.101 a navenek veřejnou IP s tím, že moje ostatní PC v síti pojedou přes router a x.x.x.102 ??

před roter dát switch a jít kabelem přímo do jednoho pc není řešení, protože po routeru mám ještě vlastní wifi síť...

dříve jsem měl promapovaný port a bylo to v pohodě, ale s tímhle si nevím rady čím to vyřešit... DMZ nebo jak? a jak?

předem nějakému nadšenci děkuji...

28.05.2007 13:55

(neregistrovaný)

Zdravym hledal jsem navod a nenasel, nejsem jsi jsit ze by to takovehle HW routriky umeli za tuhle cenu.

Pokud se bude vyuzivat P2P site tak uz by to tuplem nedoporucoval ty prvky maj v sobe slaby CPU a dost casto se bude zasekavat routovaci tabulka. (neboli cele zarizeni)

Nevym jak jste na tom s AJ ale podival bych se na tuto stranku www.m0n0.ch je tam dobry SW ketery umi vse co se ocekava od HW routru.(muzu i momoc to nastavyt)

Michal

30.05.2007 08:03
příspěvků:7

děkuji, ale sw řešení není to co si představuji. Celkem jsem se smířil s tím, že IP-1000R asi nebude vhodný routřík pro tento případ.

nechám si poradit - jaký hw router toto umí a není drahý?

30.05.2007 11:14

(neregistrovaný)

Mno co by to mohlo zvladnout. Zalezi asi na tom....

Kolik pres to potece dat IN/OUT ??

Kolik to ma natovat IP na WAN rozhrani ??

Kolik na tom bude lidi ??
Ma to zvladat logy ??
Michal

30.05.2007 16:48
příspěvků:7

jedná se o připojení 2 rodin, tedy 4PC+2MMC

data - když hodně. tak 10GB/měsíc (s omezením 100KB/sec oběma směry v případě direct conection)

počet IP - 8-10
počet uživatelů - 3-4
logy - na tom netrvám, ale spíše ano..

01.06.2007 10:00

(neregistrovaný)

Cus tak moznosti jsou

http://www.wifi-shop.cz/obchod/planet-bm-500/

http://www.wifi-shop.cz/obchod/mikrotik-routerboard-rb-150/

Oboje jsou zarizeni prakticky okamzite pouzitelna.

A levnejsi varianta

PC PI 200 s 64 RAM, 100MB (CF-IDE 64MB) HDD, 2x LAN WAN,LAN, (3xLAN - WAN, LAN, DMZ)

A soft www.m0n0.ch/wall
A dalo by se to postavyt tak za 500,-

Mam techto monowallu nasazeno dostatek a nebyl s nima zadny problem.

Tak pokud mas dalsi dotazi tak dej vedet... SEM..

Michal

07.06.2007 08:54

(neregistrovaný)

Routerboard je vpodstatě taky softwarový router. Je to deska s procesorem, pamětí a flashdiskem, na který lze nahrát kromě předinstalovaného Mikrotik RouterOS i jiný systém (vpodstatě cokoliv na linux.bázi).

Nevím o tom že by nějaký jednoduchý HW routřík uměl routovat více IP.

19.06.2007 12:19
příspěvků:7

varianta s pc je drahá - co se týká jeho provozu resp. spotřeby, taky bojím dát něco takového na půdu RD z hlediska požární bezpečnosti..

zkusím nějaké to linuxové udělátko a uvidím..

v každým případě děkuji za rady..

24.07.2007 10:45

(neregistrovaný)

IP-1000R samozřejmně umí více veřejných adres (maximálně pět). V kapitole 4.4.1.7 Virtual Computers je popis přiřazení jednotlivých veřejných adres IP adresám počítačů na vnitřní síti LAN. Jedná se ve skutečnosti o NAT 1:1, ale ve většině případů to nemá na funkci vliv.

Router Ovislink IP-1000R patří k tomu lepšímu co lze na trhu sehnat. Většina běžných routrů (i dražších) funkce, který má tento routr, nemá.

21.08.2007 11:32
příspěvků:7

jj, děkuji

s Virtual Computers skutečně můžu pro až 5 PC určit různé venkovní IP (NAT 1:1) :-)

takže vyřešeno...

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace