Úvod > Fórum > Software > inštalácia windows - najčastejšie chyby

[VYŘEŠENO] inštalácia windows - najčastejšie chyby

Dotaz vyřešen reakcí: 23.08.2017 11:54

22.08.2017 16:50
příspěvků:6

Zdravím, mohli by ste mi sem priblížiť ktorých chýb sa najčastejšie dopúšťajú ľudia pri inštalácii/reinštalácii windowsu? čo sa vyvarovať, načo si dávať pozor, načo nezabudnúť?

Je možné na bežný notebook nainštalovať aj Mac alebo je to čisto pre počítače od apple? ďakujem

22.08.2017 19:31
ověřen
příspěvků:4 972

1/ O instalci win byly napsané romány a je toho plný Google. Nejčastější chyba je, že si člověk nepřečte návod.

I když průměrně inteligentní člověk návod nepotřebuje.

2/ Ano

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.08.2017 21:37
příspěvků:6

lenže častokrát sa dočítam že win nefunguje správne práve pre neodbornú inštaláciu, lenže čo konkrétne neodborne tam je možne pokaziť ak postupujem krok za krokom podľa návodu?

23.08.2017 05:39
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím, instalace je pár kliknutí myší, případně vyplnění pár písmenek klávesnicí. To zvládne i cvičená opice, protože je to intuitivní a program tě navádí.

Když jsem instaloval 1. systém na PC - XP, také jsem se bál.

Žádný návod nebyl a zvládl jsem to na první pokus.

Takže nebát se a jít do toho! :-D

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.08.2017 11:48
příspěvků:6

okrem toho všade sú len návody ako to nainštalovať a nič o tom ako pracovať v Biose, robil som to tak že som len nastavil bootovanie na USB a to je všetko, možeš mi poskytnúť nejaký zdroj informáciu ako pracovať z Biosom? alebo správny pojem je asi Setup nie Bios. Bude hrať nejakú rolu keď to nainštalujem pod UEFI? lebo skúšal som jedno aj druhé a žiadny rozdiel nevidím

23.08.2017 11:54
ověřen
příspěvků:4 972

V Biosu se při instalaci nastavuje jen jedna věc - z čeho se systém zavádí /bootuje/.

Případná další nastavení se dělají dle použitého hw/sw.

O Biosu toho mnoho najde Google.

Např. http://www.servispckupka.cz/jednotlive_polozky_biosu.php

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace