Úvod > Fórum > Software > Linux všeobecně > Instalace Linuxu na notebook HP Compaq 6730s

Instalace Linuxu na notebook HP Compaq 6730s

27.06.2018 15:32
příspěvků:32

Dobrý den přátelé,

chci se vás zeptat, zdali má někdo z vás zkušenosti s instalací ubuntu na notebook Hawlet - Packard Compaq 6730s a HP Compaq Presario C700. Zkoušel jsem na oba NB instalovat z prostředí Win7 32 Bit SP 1 Professional spuštěním wubi.exe ubuntu 11.10, to se mi podařilo, ale na počítači Compaq 6730s mi nefungovala půlka hardwaru, zvláště wifi karta Broadcom, verzi 14.10 se mi pomocí wubi.exe nepodařilo nainstalovat vůbec, nakonec jsem na Compaq 6730s nainstaloval pomocí wubi.exe (z Win7 32 Bit Professional SP1) ubuntu 12.04 LTE, bohužel samozřejmně že systém nerozpoznal wifi kartu a tak jsem bez připojení k internetu a z toho vyplývajících nepříjemností. Ovladače na tento NB jsem na internetu nenašel ani ovladače přímo na wifi síťovou kartu na základě jejího názvu ani na základě jejího ID. Můžete mi někdo poradit, má někdo z vás kladné zkušenosti s provozem ubuntu na tomto počítači ? Jakou verzi mi doporučujete aby PC plnohodnotně fungoval ?

Chci 32 bitovou verzi, mám verze počínaje 9.04 až 16.10 vše v i386 a desktop verzi.

Nebo mám na PC instalovat jinou distribuci linuxu ? Jaká distribuce ubuntu (linuxu) je pro můj počítač vhodná, aby byl počítač plnohodnotně využitelný, nebo kde mám sehnat ovladače ? Děkuji. Huczala

27.06.2018 17:01
příspěvků:101

Já bych osobně doporučil poslední verzi nebo 16.04LTS

A ten iso soubor zapiš na flash disk pomocí programu rufus

A bootuj z flash

Čím novější kernel tím lepší podpora ovladačů až na určité grafické ovladače intel

A až doinstaluješ ubuntu tak vyhledej ovladače v nastavení a hotovo.

Ubuntu má i dobrou podporu nvidia optimus.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace