Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Inaccessible_boot_device

Inaccessible_boot_device

08.08.2015 10:56
příspěvků:4

Dobrý den,

Mám takový problém po instalaci Windowsu 10 z Windowsu 8.1 jsem si chtěl obnovit na mém notebooku (Asus X555L) tovární data, abych měl počítač bez souboru, vše proběhlo v pořádku ale po 99% obnovování se počítač vyrestartoval a teđ jakmile ho zapnu tak mi normálně načítá a vyhodí se mi tahle chyba (viz. Obrázek) nevíte někdo jak to opravit?

Předem díky

08.08.2015 11:00
ověřen
příspěvků:4 972

Pro jistotu se zeptám co si opravdu vybral. Pokud na W8 , W8.1 upgraduješ W10, pak máš možnost do jednoho měsíce se vrátit k W8 /8.1/.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.08.2015 11:03
příspěvků:4

Vybral jsem obnovení dat, to základní, ne vrácení na win 8.1

08.08.2015 11:05
ověřen
příspěvků:4 972

Podle hlášky se nemá z čeho zavést systém, asi poškozený boot sektor. Pokud nepomůže několik restartů, pak asi budeš potřebovat instalační médium se systémem.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.08.2015 11:17
příspěvků:4

A instalační médium si mám vytvořit na 8.1 nebo na 10?

08.08.2015 11:24
ověřen
příspěvků:4 972

Záleží co tam chceš přece mít. Také je možná ke koupi u Asusu Recovery DVD se systémem a s ovladači.

Nejspíš nebude potřeba instalace, ale bude stačit jenom nabootovat DVD /USB/ a systém opravit.

Dá se legálně vytvořit jak W8, tak 8.1 a 10.

http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/create-reset-refresh-media

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.08.2015 11:31
příspěvků:4

Ano, už dělám na usb, díky

08.08.2015 11:35
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud bys to znovu neinstaloval, ale jen opravoval zavaděč, pak by mělo stačit nabootovat, vybrat příkazový řádek a tam postupně zadat

bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /RebuildBcd

Mělo by to pomoci, ale jisté to není. Nikdo ještě neví co tam ty W10 "překopou".

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace