Úvod > Fórum > Internet > Internetová komunikace > Hledám odborníka

Hledám odborníka

30.10.2018 16:08
příspěvků:10

Hledám odborníka resp někoho kdo má přehled o routrech, odesílání a příjímání dat, ssl/tls, případně softu který dokáže kontrolovat data které odchází a přichází přes router.

Díky

30.10.2018 17:43
příspěvků:221

Nástroje pro monitoring, měření dat a analýzu připojení k internetu: https://technet.idnes.cz/zajimave-programy-a-utilitky-ke-stazeni-zdarma-frz-/software.aspx?c=A171113_215607_software_dvr

U některých routerů jsou aplikace, jako třeba, Netgear Genie kde si jednoduše nastavíte router a snadno můžete sledovat výkon a síťovou aktivitu.

30.10.2018 19:23
příspěvků:10

Děkuji. Mě spíš zajímá jak konkrétně rozlišit data tekoucí přes router. Mám syna u kterého mám podezření na určité poměrně dost nevhodné chování. Konkrétně bych mu potřeboval v reálném čase zhlédnout whatsapp a FBmeseenger jelikož se mu zatím daří okamžitě mazat věci které patrně nechce abych viděl.

Podle toho co jsem se zatím dočetl tak existují určité nástroje kterými bych to mohl dosáhnout ovšem je problém s tím SSL/TLS.

Přemýšlel jsem také nad nějakým keylogrem ale do tel se mu nedostanu bez jeho vědomí jelikož má zámek a zatím nechci aby věděl že mám nějaké podezření.

30.10.2018 21:33
příspěvků:221

Pravděpodobně to nepůjde aniž byste vložil do telefonu nějaký sledovací program. To ale hraničí s porušením zákona.

https://365tipu.cz/2018/06/12/tip1100-jak-zjistit-s-kym-si-pise-na-whatsapp/

20.01.2021 10:56
příspěvků:7

Spíše než technicky byste měl lepší to řešit sociálně, aby Vám věřil a vnímal úskalí internetu, sociálních sítí.

To jak to chcete řešit akorát podporujete to, aby něco obcházel více, protože sám se snažíte něco ohledně něj "obejít". A tím si rozhodně jeho důvěru nezískáte. Což časem celkem s jistotou odhalí. Nakonec to spíše dopadne tak, že bude sledovat on co děláte na internetu Vy :-D

Řešením by mohlo být, aby nedělal něco co je přes čáru a ne aby to obcházel.

Aby Vám věřil to můžete zajistit například nějakým společným programem nebo ukázání dalších možností internetu, sociálních sítí. Zjistěte co by chtěl v životě dělat, zajímejte se jaké jsou možnosti na netu a ty pak podpořit pokud to není něco úplně mimo.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace